E’TIROFLAR MUBORAK AZIZ USTOZLAR!
Andijon davlat tibbiyot institutining bir guruh fidokor ustozlari alohida e’tirof etilib, ko‘krak nishonlari bilan taqdirlandilar.
Ulardan Bolalar jarrohligi kafedrasi mudiri B.Mirzakarimov, Umumiy xirurgiya kafedrasi mudiri H.Musashayxov, Ilmiy bo‘lim boshlig‘i G.Mamatxo‘jayeva, “O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan;
O‘zbek tili va adabiyoti, tillar kafedrasi katta o‘qituvchisi, dotsent M.Qo‘ziboyeva “Oliy taʼlim aʼlochisi” koʻkrak nishoni bilan;
Yuqumli kasalliklar kafedrasi mudiri D.Mirzakarimova hamda Ichki kasalliklar propedevtikasi kafedrasi dotsenti R.Yuldashev Sog‘liqni saqlash vazirligi “Tashakkurnoma”si bilan taqdirlandilar.
Mukofotlar o‘z egalariga Andijon viloyat sog‘liqni saqlash boshqarmasida boshqarma boshlig‘i A.Mirzajonov hamda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov tomonidan tantanali tarzda topshirildi.

WE CONGRATULATION OUR DEAR TEACHERS! – Andijan State Medical Institute
A group of honourable teachers of Andijan State Medical Institute was specially recognized and awarded with special badges; among them B. Mirzakarimov, the head of the Department of Children’s Surgery, H. Musasaykhov, the head of the Department of General Surgery, G. Mamathojayeva, the head of the Scientific Department were awarded with the badge of “Health Care Excellence of the Republic of Uzbekistan”.
M. Koziboyeva, senior teacher of Uzbek language and literature, department of languages, associate professor was awarded with the badge of “Higher Education Excellence”.
D.Mirzakarimova, Head of the Department of Infectious Diseases and R.Yuldashev, associate professor of the Department of Internal Medicine were awarded with the “Thankfulness ” from the Ministry of Health.
The awards were solemnly presented to their owners by A. Mirzajonov, the head of the Andijan regional health department, and M. Madazimov, the rector of Andijan State Medical Institute.