FARMATSIYA FAKULTETINING 1-BOSQICH TALABALARI BILAN REKTOR UCHRASHUVI BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
FARMATSIYA FAKULTETINING 1-BOSQICH TALABALARI BILAN REKTOR UCHRASHUVI BO‘LIB O‘TDI
17:30 13.02.2026
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov Farmatsiya fakulteti va fakultetga qarashli yo‘nalishlarda tahsil olayotgan 1-bosqich talabalari hamda ularning ota-onalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida rektor SSVning 2024-yil 4-sentabrdagi 284-sonli buyrug‘i mazmun-mohiyatiga to‘xtalib, yoshlarning intellektual va ijodiy salohiyatini rivojlantirish, fuqarolik mas’uliyatini oshirish, shuningdek jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar haqida ma’lumot berdi.
Shuningdek, talabalardan institutning ichki tartib-qoidalari va belgilangan kiyinish madaniyati (dress-kod)ga qat’iy rioya etish talab etilishi ta’kidlandi.
Uchrashuv davomida rektor va mas’ul mutaxassislar korrupsiyaga qarshi kurash, ekstremizm va yot g‘oyalardan ogoh bo‘lish, axborot xavfsizligi, yo‘l harakati va texnika xavfsizligi qoidalariga amal qilish kabi masalalarda ham tushuntirishlar berdi.
Tadbir yakunida ota-onalar va talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarni berish imkoniga ega bo‘ldi hamda institut hayotiga faol qo‘shilish bo‘yicha ko‘rsatmalar oldi. Shuningdek, o‘zining faolligi, intiluvchanligi bilan tengdoshlariga o‘rnak bo‘lib kelayotgan talabalarning ota-onalari tashakkurnomalar bilan taqdirlandi.

RECTOR’S MEETING WITH FIRST-COURSE STUDENTS OF THE PHARMACEUTIC FACULTY – Andijan State Medical Institute
RECTOR’S MEETING WITH FIRST-COURSE STUDENTS OF THE PHARMACEUTIC FACULTY
17:30 13.02.2026
Rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov held a meeting with first-year students of Pharmaceutic Faculty and their parents.
During the meeting, the rector touched upon the content of the Order of the Supreme Council of the Republic of Uzbekistan No. 284 dated on September 4, 2024 and provided information on the measures being taken to develop the intellectual and creative potential of young people, increasing civic responsibility and preventing crime.
It has been also emphasized that students are required to strictly adhere to the internal regulations of the Institute and the follow dress code.
During the meeting the rector and responsible specialists also provided explanations on issues such as the fight against corruption, awareness of extremism and foreign ideas, information security, compliance with traffic and technical safety rules. At the end of the event parents and students had the opportunity to ask questions of their interest and received instructions on how to participate actively in the life of the Institute. Also, parents of students who are setting an example for their peers with their activity and aspiration were awarded with Certificates of Appreciation.