GULHAYO XOLMATOVA OLIY TAʼLIM VAZIRLIGI TOMONIDAN EʼTIROF ETILDI
Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligida Xotin-qizlar maslahat kengashi tizimida faoliyat yuritayotgan 28 nafar eng faol Xotin-qizlar maslahat kengashlari raisi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining “Faxriy yorligʻi” hamda esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.
Quvonarlisi, ular orasida Andijon davlat tibbiyot instituti Xotin-qizlar masalalari boʻyicha rektor maslahatchisi, Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Gulhayo Xolmatova ham samarali va halol mehnati hamda oʻz xizmat vazifasiga boʻlgan sadoqati uchun eʼtirof etildi.
Gulhayo Xolmatovaga, kelgusida institutimiz ayol-qizlarini qoʻllab-quvvatlash, gender tengligini taʼminlash, ularga har tomonlama imkoniyatlar yaratishda tashabbus va shijoat tilaymiz!

GULHAYO KHOLMATOVA WAS AWARDED BY MINISTRY OF HIGHER EDUCATION – Andijan State Medical Institute
28 most active chairmen of the Women’s Advisory Councils of Ministry of Higher and Secondary Specialized Education were awarded with the Certificates of Honor and memorable gifts from Minister of Higher and Secondary Specialized Education.
Fortunately, Gulhayo Kholmatova, Advisor of the rector of the Women’s Affairs of Andijan State Medical Institute, Chairman of the Women’s Advisory Council, was noted among them for fruitful and conscientious work and dedication to her work.
We wish Gulhayo Kholmatova initiative and courage in the future to support the women of our institute, ensure gender equality, create comprehensive opportunities for them!