Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimovning Hindistondagi navbatdagi uchrashuvi O‘zbekistonning Dehlidagi elchixonasida tashkil etildi. Unda institut rektori hamda “ACN group of Institution” boshqaruvchisi, Doktor Khan M.S bilan uchrashuvi o‘tkazildi va tomonlar hamkorlik memorandumi imzoladilar.
Bunda asosiy maqsad o‘simliklar asosida dori mahsulotlari tayyorlash va tibbiy sohada zamonaviy bilimlar almashishdan iborat bo‘ldi.
Ma’lumot uchun, “ACN group of Institution” bu 13 dan ortiq Oliy o‘quv yurtlarini o‘zida jamlagan tashkilot bo‘lib, asosan tibbiy ta’limga ixtisoslashgan. Jumladan tibbiyot, hamshiralik ishi, stomatologiya, farmatsiya, Ayurveda kabilar. Bundan tashqari ushbu tashkilotga qarashli 5 ta katta klinika samarali faoliyat yuritib kelmoqda.

THE TRIP TO INDIA CONTINUES IN A STYLE RICH IN MEETINGS – Andijan State Medical Institute
The next meeting of the Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov was organized in the Embassy of the Republic of Uzbekistan in Delhi, India. A meeting was held with the rector of the institution and Dr. Khan M.S., the manager of “ACN group of Institutions”; the parties signed a memorandum of cooperation.
The main goal was to prepare medicinal plants- based products and exchange modern knowledge in the medical field.
For information, “ACN group of Institutions” is an organization that includes more than 13 higher educational institutions and mainly specializes in medical education including medicine, nursing, dentistry, pharmacy, Ayurveda, etc. as well as 5 large clinical hospitals belonging to this organization and functioning effectively.