HINDISTONLIK MUTAXASSISLAR BILAN HAMKORLIK SHARTNOMASI IMZOLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
HINDISTONLIK MUTAXASSISLAR BILAN HAMKORLIK SHARTNOMASI IMZOLANDI
21:16 10.04.2023
Avval xabar berganimizdek, joriy yilning 8-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot institutida bir guruh hindistonlik malakali shifokorlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tgan edi.
Unda Hindistonning “Fortis, Noyda” klinikasi mutaxassislari hamda institutimiz vakillari tomonidan o‘zaro tajriba almashish, qator yo‘nalishlarda hamkorliklarni amalga oshirish masalalari, Andijon davlat tibbiyot instituti klinikasi bazasida transplantologiya markazi ochish masalalari muhokama qilingan edi.
Bugun, 10-aprel kuni tomonlar taklif va muhokamalardan so‘ng, hamkorlik kelishuviga erishib, shartnoma imzoladilar.  Xorijlik mutaxassislar buyrak va jigar ko‘chirib o‘tkazishda nafaqat transplantolog jarrohlarni, balki operatsiyaga tayyorlov va operatsiyadan keyingi nazorat jarayonlarini olib boradigan barcha turdagi mutaxassislarni tayyorlashda o‘z tajribalari bilan bo‘lishishlarini aytib o‘tdilar.

COOPERATION AGREEMENT WAS SIGNED WITH INDIAN EXPERTS – Andijan State Medical Institute
As we previously reported, a meeting with a group of qualified Indian doctors was held in Andijan State Medical Institute on April 8, 2023.
Experts from the Indian clinic “Fortis, Noida” and representatives of our institute discussed issues of experience exchange, implementation of cooperation in a number of directions, issues of opening a transplant center on the basis of Andijan State Medical Institute clinic.
On April 10, after proposals and discussions, the parties reached a cooperation agreement and signed the contract. Foreign specialists said that they will share their experience in training not only transplant surgeons, but also all types of specialists who conduct preparation for surgery and post-surgery control processes in kidney and liver transplantation. Specialists also organized master classes for students of our institute.