O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida»gi Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2016-yil 28-yanvardagi 220/2-sonli qarori bilan tasdiqlangan va O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2017-yil 23-iyunda 2764-1 raqam bilan ro‘yxatdan o‘tkazilgan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi Nizom”ning ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutida “Ichki kasalliklar” mutaxassisligi bo‘yicha malakaviy imtihon o‘tkazildi.
Imtihon komissiyasiga N.Uzbekova raislik qildi. Imtihon hay’at a’zolari sifatida jarayonlarni kuzatib bordilar.
Imtihon shartlariga ko‘ra, savollar papkasi barchaning guvohligida ochilda va talabgorlar imtihon bilatlarini tanlab olishdi.
Imtihonda 3 nafar falsafa doktorlik dissertatsiyalarni bajarayotgan talabgorlar sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tdilar.

QUALIFICATION EXAM ON INTERNAL DISEASES WAS HELD – Andijan State Medical Institute
In order to fulfill the Decree of President of the Republic of Uzbekistan “On further improvement of the system of postgraduate education”, the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On measures to further improve the system of postgraduate education”, the Regulations “On the procedure for conducting a qualification exam”, registered under No. 2764-1 by the Ministry of Justice of the Republic Uzbekistan dated June 23, 2017 and approved by the Coordinating Council of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 220/2 dated January 28, 2016, a qualification exam in internal medicine was held at Andijan State Medical Institute.
N.Uzbekova was appointed chairman of the examination committee. Members of the commission observed the process.
Under the terms of the exam, the folder with questions was opened in front of everyone. Participants chose questions. All 3 applicants completing their doctoral dissertation successfully passed the test.