O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 16-fevraldagi PF-4958-son “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida”gi Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi 304-son “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2016-yil 28-yanvardagi 220/2-sonli qarori bilan tasdiqlangan va O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2017-yil 23-iyunda 2764-1 raqam bilan ro‘yxatdan o‘tkazilgan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomni ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutida “14.00.05 – Ichki kasalliklar” fanidan 2023-yilning 2-dekabr kuni malakaviy imtihon o‘tkazildi.
Imtihon komissiyasiga t.f.d., professor N.O‘zbekova raislik qildi. Imtihon hay’at a’zolari sifatida professorlar N.Mamasaliyev va X.Tursunov, t.f.d., dotsentlar M.Jo‘rayeva va Sh.Yusupova ishtirok etdi. Jarayonlarning shaffof o‘tishi institutning Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov tomonidan kuzatib borildi.
Imtihon shartlariga ko‘ra savollar papkasi barchaning guvohligida ochildi va talabgorlar imtihon biletlarni tanlab oldi.
Imtihonda 6 nafar falsafa doktorlik dissertatsiyalarini bajarayotgan talabgorlar sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tdi.

According to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 16, 2017 № PF-4958 “On further improvement of the post-university education system”, Decision No. 304 “On measures to further improve the post-secondary education system” of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 22, 2017, № 220/2 of the Directorate of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated January 28, 2016 In order to ensure the implementation of the Regulation “On the Procedure for Conducting Qualification Examinations” approved by the decision and registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017 under the number 2764-1, On December 2, 2023, a qualifying exam was held in Andijan State medical institute for specialty “14.00.05 – Internal diseases”.
The examination committee was chaired by Professor N. Ozbekova. Ph.D. Professors N. Mamasoliyev and Kh. Tursunov, associate professors M. Jorayeva and Sh. Yusupova participated as members of the examination board. The transparent transition of the processes was monitored by S. Askarov, the head of anti-corruption and compliance control system management department of the Institute.
According to the conditions of the exam, the folder of questions was opened in the presence of everyone and the candidates chose the examination cards.