IJTIMOIY HIMOYA YO‘LIDA HAMKORLIK VA MAS’ULIYAT – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 13-noyabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M. Madazimov boshchiligida prorektorlar va mas’ullar ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ–330-sonli qarori ijrosini ta’minlash masalalari muhokama qilindi. Ushbu qarorga muvofiq,“Kambag‘al oilalar reyestri” dagi oilalarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot instituti rahbarlariga Andijon viloyati, Qo‘rg‘ontepa tumani, “Yangiqo‘rg‘on” MFYdan 24 ta eng og‘ir ahvoldagi kam ta’minlangan oilalar biriktirildi.
Rektor M.Madazimov biriktirilgan oilalar bilan tizimli ishlash, ularning muammolarini o‘rganish, ijtimoiy-iqtisodiy holatini yaxshilashga ko‘maklashish bo‘yicha aniq topshiriqlar berdi. Shuningdek, har bir mas’ul shaxs biriktirilgan oila uchun shaxsan javobgar ekanligi ta’kidlandi.
Mazkur tashabbus aholining ijtimoiy himoyasini kuchaytirish, kambag‘allikni qisqartirish va fuqarolarning farovonligini oshirish yo‘lidagi muhim qadam hisoblanadi.

Today, on November 13, a meeting was held under the chairmanship of the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov with the participation of vice-rectors and officials.
The meeting discussed issues of ensuring the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-330. In accordance with this resolution, 24 of the most difficult low-income families from the “Yangikurgan” MFI of Andijan region, Kurgantepa district, were assigned to the heads of Andijan State Medical Institute in order to support families from the “Register of Poor Families”.
Rector M. Madazimov gave specific instructions on systematic work with the assigned families, studying their problems and helping to improve their socio-economic situation. It was also noted that each responsible person is personally responsible for the assigned family.
This initiative is an important step towards strengthening social protection for the population, reducing poverty and improving the well-being of citizens.