Andijon davlat tibbiyot instituti asosiy shtatida ilmiy, ilmiy-pedagogik va mehnat faoliyati bilan shug‘ullanuvchi ilmiy darajaga ega xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash bo’yicha Ishchi guruh ishini boshladi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 24-dekabrdagi 1030-sonli “Ilm-fan va ta’lim sohasidagi davlat tashkilotlarida ilmiy, ilmiy-pedagogik va mehnat faoliyati bilan shug‘ullanuvchi ilmiy darajaga ega xodimlarga haq to‘lash tartibi to‘g‘risida”gi qarori va mazkur qarorga Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 27-avgustdagi 545-son qarorini 3-ilovasi “O‘zbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga kiritilayotgan o‘zgartirish va qo‘shimchalar”ni inobatga olib Nizomning “Oliy ta’lim, kadrlar malakasini oshirish va qayta tayyorlash tashkilotlarida qo‘shimcha haq belgilash talablar, miqdori va muddatlari” deb nomlangan 2-bobida belgilangan bandlar ijrosini ta’minlash maqsadida tuzilgan institut Ishchi guruhi Institut asosiy shtatida ilmiy, ilmiy-pedagogik va mehnat faoliyati bilan shug‘ullanuvchi ilmiy darajaga ega xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash bo’yicha xujjatlarni ko’rib chiqdi. Jarayon yakunida lavozim maoshiga har oylik qo‘shimcha haq to‘lanishiga munosib ilmiy darajali xodimlarni va lavozim maoshiga bir martalik qo‘shimcha haq to‘lanishiga munosib ilmiy darajali xodimlar aniqlandi.

THEY GAVE A START TO THE WORK OF THE WORKING GROUP ON SURCHARGES FOR EMPLOYEES WITH ACADEMIC DEGREES
22:26 21.12.2022
In the main staff of the Andijan State Medical Institute, a working group has started working on additional payments to employees with academic degrees engaged in scientific, scientific-pedagogical and labor activities.
Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated December 24, 2019 No. 1030 “On the procedure for remuneration of employees with an academic degree engaged in scientific, scientific-pedagogical and labor activities in state organizations in the field of science and education” and the corresponding resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated August 27, 2021 No. 545 “On the procedure for remuneration employees with an academic degree, taking into account ”amendments and additions made to some resolutions of the Government of the Republic of Uzbekistan“, Establishment of an additional payment in organizations of advanced training and retraining of personnel requirements, sizes and deadlines” the working group of the Institute, established in order to ensure the fulfillment of the points established by Chapter 2, reviewed documents on additional payments to employees with academic degrees engaged in scientific, scientific, pedagogical and labor activities in the main staff of the institute. At the end of the process, employees with an academic degree eligible for a monthly salary supplement and employees with an academic degree eligible for a one-time salary supplement were identified.