Joriy yilning 24-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutida “Innovatsion g‘oyalar haftaligi “InnoWeek.Uz-2023” yarmarkasining institut bosqichi o‘tkazildi.
Tadbirni institut rektori M.Madazimov kirish so‘zi bilan ochib, mazkur “Innovatsion g‘oyalar haftaligi “InnoWeek.Uz-2023” yarmarkasining institut bosqichida ko‘rib chiqiladigan loyihalar tibbiyot sohasini yana-da rivojlanishiga, har tomonlama sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazishga, ilmiy-tadqiqot ishlarini samaradorligini oshirishga, yangi ilmiy-tadqiqot ishlanmalarni amaliyotga joriy qilishga muhim turtki bo‘lishini ta’kidlab o‘tdi.
Shuningdek, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi qoshidagi Innovatsion rivojlanish agentligining Ilm-fan va taʼlim integratsiyasi boshqarmasi boshlig‘i F.Qodirova onlayn tarzda tabrik yo‘lladi hamda tibbiyot sohasidagi innovatsion ishlanmalarning muhim ahamiyatga ega ekanligini aytib o‘tdi.
Ushbu yarmarkada 61 ta loyiha namoyish etildi. Institutning yetakchi olimlaridan tuzilgan hayʼat, professor-o‘qituvchilarning tanlovda ishtirok etgan loyihalarini ko‘rib chiqib, g‘oliblarni aniqladilar.
1-o‘rinni –Klinik (o‘quv) bazalar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i, o‘rindosh Bolalar jarrohligi kafedrasi assistenti Farrux Abdurahmonov.
2-o‘rinni – Propedevtik stomatologiya kafedrasi mudiri Zilolaxon Hakimova;
3-o‘rinni –Normal fiziologiya kafedrasi assistenti Oygul Mamajonova qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, quyidagi nominatsiyalar bo‘yicha:
“Innovator ayol” – 2-Akusherlik va ginekologiya kafedrasi assistenti Kamola Muhitdinova;
“Istiqbolli innovator” – Farmatsiya fakulteti talabasi Oygul Hakimova;
“Eng yaxshi innovatsion loyiha” – Anesteziologiya- reanimatologiya va tez tibbiy yordam kafedrasi mudiri Sherzod Toshboyev va shu kafedra assitenti Diana Abduraxmonova institut rahbariyati tomonidan pul mukofotlari bilan taqdirlanib, “Innovatsion g‘oyalar haftaligi “InnoWeek.Uz-2023” yarmarkasining keyingi bosqichida ishtirok etish uchun yo‘llanma oldi.

“INNOWEEK.UZ-2023” FAIR WAS HELD AS THE INSTITUTE STAGE OF THE INNOVATIVE IDEAS WEEK
“InnoWeek.Uz-2023” was held in Andijan State Medical Institute on June 24, 2023 as the institute stage of the fair of Innovative Ideas Week.
The event was opened by M. Madazimov, the rector of the institute, who said that the institute stage of the “Innovation Ideas Week “InnoWeek.Uz-2023” fair will contribute in all aspects to further development of medical field, a healthy and well-developed generation. He emphasized that it will be an important impulse to growing up, increasing the efficiency of scientific and research work, and introducing new scientific and research development into practice.
F. Kadirova, the head of the Department of Science and Education Integration of the Innovative Development Agency under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, sent her congratulations online and mentioned the importance of innovative developments in the field of medicine.
61 projects were presented at this fair. The jury consisted of the leading scientists of the institute reviewed the projects participated in the competition and determined the winners.
They were as follows:
1st place – Farrukh Abdurahmanov, deputy head of the department for working with clinical (educational) bases, assistant of the Department of Children’s Surgery.
2nd place – Zilolakhan Hakimova, head of the department of propaedeutic dentistry;
3rd place was won by Aygul Mamajonova, assistant of the Department of Normal Physiology.
Besides, the following persons were awarded the nominations:
“Innovator woman” – Kamola Muhitdinova, assistant of the 2nd Department of Obstetrics and Gynecology;
“Promising innovator” – Aigul Hakimova, a student of Pharmaceutical Faculty;
Sherzod Toshboyev, head of the Department of Anesthesiology, Intensive Care and Urgent Medicine as well as Diana Abdurakhmonova, assistant of the same department were awarded the nomination “The best innovative project” and cash prizes from the management of our Institute, they received an invitation for participation in the next stage of the “Innovation Ideas Week “InnoWeek.Uz-2023” fair.