Oliy taʼlim muassasalari talabalari, yosh ixtirochilar va tadbirkorlarning iqtidorini namoyish etayotgan, ularni bir maqsad sari birlashtirayotgan «InnoWeek.uz-2022» haftaligining viloyat bosqichi boʻlib oʻtmoqda. Unda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov rahbarligida institut jamoasi ham munosib ishtirok etmoqda.
Haftalik doirasida oʻtkazilayotgan innovatsion gʻoyalar koʻrgazmasi 18-19-iyul kunlari boʻlib oʻtadi.
Ochilish marosimida Innovatsiyalar milliy ofisi bosh direktori oʻrinbosari, Innotexnopark direktori Akbarxon Sobirxonov oʻz kirish soʻzida bugungi kunda yoshlarning barcha sohalarda yangilikka intilib izlanayotganliklari, bu esa Yangi Oʻzbekiston kelajagini yaratishda muhim ahamiyat kasb etayotganini alohida taʼkidlab oʻtdi. Shuningdek, marosimda Andijon davlat tibbiyot instituti Gospital terapiya va endokrinologiya kafedrasi mudiri Sh.Yusupova hamda 2-bosqich magistri I.Bektoshev ham tibbiyot sohasidagi yangiliklar, talabalarimiz tomonidan yaratilayotgan innovatsion gʻoyalar taʼlim va tibbiyot sohasini rivojlanishiga xissa qoʻshayotgani, bu loyihalar esa munosib qoʻllab-quvvatlanayotgani haqida fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Andijon qishloq xoʻjaligi va agrotexnologiyalar institutida boʻlib oʻtayotgan innovatsion gʻoyalar koʻrgazmasida institutimizning 8 dan ortiq kafedra xodimlari va 10 nafardan ziyod talabalar oʻz loyihalari bilan ishtirok etishmoqda.

THE REGIONAL STAGE OF THE WEEK “INNOWEEK.UZ-2022” IS HELD
Currently, the regional stage of the week “InnoWeek.uz-2022” is being held, which brought together students of higher educational institutions, young inventors and entrepreneurs, in which the team of Andijan State Medical Institute, headed by rector M.M.Madazimov, takes an active part.
An exhibition of innovative ideas within the framework of the competition will be held on July 18-19.
The opening ceremony of the exhibition was started by the deputy chief director of the national innovation office, director of the innovation park Akbarkhon Sobirkhonov and spoke about the conditions created for young people in search of innovation, which is of great importance in the creation of New Uzbekistan. The head of the Department of Hospital Therapy and Endocrinology Sh.Yusupova and the 2nd year master student I.Bektoshev made reports.
More than 8 heads of departments and 10 students of our institute with their projects took part in the exhibition of innovative ideas, held at Andijan Institute of Agriculture and Agrotechnologies.