INSTITUT REKTORI MAHALLA YOSHLARI BILAN UCHRASHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot institutiga biriktirilgan Marhamat tumani “Qovunchi” mahalla fuqarolar yig‘inida yashovchi yoshlar bilan hozirga qadar doimiy tarzda uchrashuvlar o‘tkazilib, yoshlarning muammolari hal etilib kelinmoqda.
Xususan, bugun, 26-oktabr kuni ham Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov mahalla yoshlari va ularning ota-onalari bilan uchrashdi.
Unda dastlab davolanish uchun yuborilgan fuqarolarning hozirgi holati, salomatligidagi o‘zgarishlar haqida suhbatlashildi. Mahalla yoshlari davolanishdagi ijobiy o‘zgarishlardan mamnunliklarini bildirib, minnatdorchiliklarini izhor etdilar.
Institut rektori uchrashuvda har bir yoshning dardini tingladi va murojaatlari belgilangan tartibda ko‘rib chiqilishini aytib, ularni bartaraf etish yuzasidan mas’ullarga topshiriqlar berdi.

Meetings with young people living in “Kovunchi” mahallya of Marhamat district, attached to Andijan State Medical Institute, are being held regularly, and the problems of young people are being solved.
In particular, today, October 26, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov met with the youth of the neighborhood and their parents.
They talked about the current condition of the citizens who were initially sent for treatment, and the changes in their health. The young people of the neighborhood expressed their satisfaction with the positive changes in the treatment and expressed their gratitude.
The rector of the institute listened to the problems of every young person at the meeting and said that their appeals will be considered in the prescribed manner and gave instructions to the officials to solve them.