Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.M.Madazimov Farmatsiya yo‘nalishida taxsil olayotgan talabalarning ota-onalari bilan davra suhbati o‘tkazdi. Unda institut rahbari ota-onalarga talabalar haqida ma’lumot, ularning darslardagi faolliklari, o‘zlashtirish ko‘rsatkichlari, darslarni qoldirayotgan talabalar, ularga qo‘llanilishi lozim bo‘lgan choralar to‘g‘risida batafsil ma’lumot berib o‘tdi. Shuningdek, har bir talaba o‘quv binosiga kirishda kiyinish odobiga rioya qilishi zarur ekanligini alohida ta’kidlab o‘tdi.
O‘z o‘rnida ota-onalar ham o‘zlari qiziqtirgan savollariga institut rektoridan kerakli javob oldilar.
Yig‘ilish so‘nggida institut rektori ota-onalarni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida faol ishtirok etishga chorladi.

CONVERSATION OF THE RECTOR OF THE INSTITUTE WITH STUDENTS PARENTS
The rector of Andijan State Medical Institute M.M. Madazimov held a round table discussion with parents of students studying in the field of Pharmacy. The head of the institute informed the parents about the students life in the institute, their activity in the classroom, their academic performance, students missing classes and actions to be taken against them. He also stressed that every student should follow the dress code when entering the institute building.
In turn, the parents asked and received the necessary answers to their questions from the rector of the institute.
At the end of the meeting, the rector of the institute called on parents to take an active part in the election of the President of the Republic of Uzbekistan.