INSTITUT REKTORI TYUTORLAR BILAN UCHRASHUV OLIB BORDI
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar bilan uchrashuv o‘tkazdi. Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov hamda Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i A.Abduhalimov ham ishtirok etdi.
Yig‘ilish avvalida institut rektori ishtirokchilarni O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi bilan muborakbod etdi.
Ma’lumki, 15-noyabrdan 15-dekabrga qadar yurtimizda yong‘in xavfsizligi oyligi deb e’lon qilingan. Institut rektori bu borada amalga oshirilayotgan ishlarga to‘xtalib o‘tdi. Talabalar turar joyi, ijara xonadonlarida yashovchi talabalar bilan uchrashish, ularning holidan xabar olish, ularning taklif va muammolarini o‘rganish, kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik, isitish vositalaridan foydalanganda elektr energiyasiga rioya qilish borasidagi ma’lumotlarni talabalarga yetkazish masalasiga alohida urg‘u qaratdi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida ta’lim muassasasida o‘tkazilayotgan tadbir va loyihalarni ko‘tarinki ruhda tashkillashtirish, har bir yoshning iqtidorini namoyish etish, ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ota-onalari bilan muloqotda bo‘lish, ularning darslardagi faolligini oshirish, kiyinish madaniyatiga rioya qilishlarini ta’kidlash haqida so‘z bordi. Suhbat so‘nggida mazkur masalalar bo‘yicha mas’ullarga kerakli tavsiya va vazifalar berildi.

The rector of Andijan State Medical Institute, M. Madazimov, held a meeting with the deans’ deputies and tutors. The first pro-rector for youth affairs and spiritual-educational work, S. Salohiddinov, and the head of the department for working with youth, spirituality and enlightenment, A. Abduhalimov, also participated in the meeting.
At the beginning of the meeting the rector congratulated the participants on the 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
It is known that from November 15 to December 15, a fire safety month has been declared in our country. The rector emphasized the work being carried out in this regard. He particularly focused on the importance of meeting with students living in dormitories and rental apartments, inquiring about their well-being, studying their suggestions and problems, preparing for the autumn-winter season and conveying information to students about compliance with electrical energy regulations when using heating devices.
Additionally, discussions were held during the meeting on organizing events and projects at the educational institution in a lively manner, showcasing each youth’s talents, meaningfully organizing their leisure time, maintaining communication with their parents, increasing their participation in classes and following the dress-code. At the end of the conversation, necessary recommendations and tasks were given to responsible persons.