INSTITUT REKTORI XALQARO TIBBIYOT KO‘RGAZMASIDA ISHTIROK ETDI
Xabaringiz bor, ayni kunlarda “O‘zekspomarkaz” da Sog‘liqni saqlash vazirligi hamda boshqa qator vazirlik va agentliklar hamkorligida “Sog‘liqni saqlash — TIHE 2024” 28-Toshkent xalqaro tibbiyot ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
Ushbu anʼanaviy ko‘rgazmada zamonaviy asbob-uskunalar, texnologiyalar, ilg‘or davolash va diagnostika usullari taqdim etilmoqda. Unda 21 mamlakatdan 310 ta kompaniya ishtirok etmoqda.
Joriy yilda doimiy ishtirokchilar bilan bir qatorda AQSH, Koreya Respublikasi, Italiya, Germaniya, Turkiya, Misr kabi davlatlardan debyutantlar ham ishtirok etmoqda.
Mazkur ko‘rgazmada Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov bir guruh mas’ullar bilan birgalikda ishtirok etib, ko‘rgazmadan o‘rin olgan laboratoriya, klinika va shifoxonalar uchun zamonaviy yechimlar, diagnostika va davolash uchun tibbiy asbob-uskunalarning keng assortimenti, tegishli mahsulotlar, stomatologik amaliyot uskunalari va farmatsevtika sohasidagi yangi ishlanmalar, tibbiy ta’lim jarayonida muhim bo‘lgan simulyatorlar bilan tanishdi.
Institutning yangi qurib bitkazilayotgan o‘quv binosi va klinikasini zamonaviy tibbiy jihozlar bilan ta’minlash maqsadida “Virtumed” hamda “Medkompleks” kompaniyalari tomonidan taqdim etilgan tibbiyot jihozlari sinovdan o‘tkazilib, ularning imkoniyatlari o‘rganildi.

RECTOR OF THE INSTITUTE PARTICIPATED IN THE INTERNATIONAL MEDICAL EXHIBITION – Andijan State Medical Institute
RECTOR OF THE INSTITUTE PARTICIPATED IN THE INTERNATIONAL MEDICAL EXHIBITION
21:35 17.04.2024
As you know, the 28th Tashkent international medical exhibition “Healthcare – TIHE 2024” has been held at “Uzekspocentre” in cooperation with the Ministry of Health and a number of other ministries and agencies.
Modern equipment, technologies, advanced treatment and diagnostic methods have been presented at this traditional exhibition. 310 companies from 21 countries participated there.
This year, in addition to regular participants, debutants from countries such as the USA, the Republic of Korea, Italy, Germany, Turkey and Egypt have also participated.
The rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov participated in this exhibition together with a group of officials and presented a wide range of modern solutions for laboratories, clinics and hospitals, a wide range of medical equipment for diagnosis and treatment, relevant products, dental practice equipment and new developments in the field of pharmaceuticals; they became familiar with simulators that are important in the medical education process.
In order to provide the newly completed educational building and clinical hospital of the Institute with modern medical equipment the medical machines provided by “Virtumed” and “Medcomplex” companies were tested, their capabilities were studied.