INSTITUT REKTORI XORIJLIK MUTAXASSIS BILAN HAMKORLIK MASALALARIDA UCHRASHUV O‘TKAZDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUT REKTORI XORIJLIK MUTAXASSIS BILAN HAMKORLIK MASALALARIDA UCHRASHUV O‘TKAZDI
11:42 20.09.2023
Bugun, 20-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov Dehli tibbiyot markazi hamda Vimxans shifoxonasi Terapiya va endokrinologiya bo‘limi bosh shifokori Asif Siddiqiy bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida tomonlar Andijon davlat tibbiyot instituti hamda Hindistonning nufuzli tibbiyot oliy ta’lim muassasalari bilan mutaxassislar va talabalar almashinuvi, ilmiy faoliyatda hamkorlik qilish masalalarida muhokamalar o‘tkazdilar. Shuningdek, institutda Hindiston xalq tabobatini o‘rgatishni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha takliflar tinglandi.
Shu bilan birga, institut rektori doktor Asif Siddiqiy va uning jamoasini joriy yilning 6-oktabr kuni bo‘lib o‘tadigan “Zamonaviy xirurgiyaning muammolari” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy anjumanga taklif qildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar bir birlariga esdalik sovg‘alarini topshirib, konferensiya doirasida yana bir karra uchrashishga kelishib oldilar.

Today, on September 20, Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov met with Asif Siddiqiy, chief physician of Department of Therapy and Endocrinology of Delhi Medical Center and Vimhans Hospital.
During the meeting, the parties held discussions on issues of exchange of specialists and students, cooperation in scientific activities between Andijan State Medical Institute and prestigious medical institutions of higher education of India. Also, it was listened to suggestions on teaching Indian folk medicine at the institute.
At the same time, the rector of the institute invited Dr. Asif Siddiqiy and his team to the international scientific and practical conference on “Problems of Modern Surgery” to be held on October 6 of this year.
At the end of the meeting, the parties gave each other souvenirs and agreed to meet again within the framework of the conference.