INSTITUT REKTORI YANGI O‘QUV BINOSIDA: YANGI SHAROITLAR VA KAYFIYATLAR – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUT REKTORI YANGI O‘QUV BINOSIDA: YANGI SHAROITLAR VA KAYFIYATLAR
12:12 04.10.2024
Bugun, 4-oktabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov institutning 2000 o‘rinli o‘quv binosida bo‘lib, jarayonlar bilan tanishdi.
Rektor dastavval Simulyatsion markaz mas’ullari bilan uchrashib, markazga keltirilgan asbob-uskunalar, mulyajlarni ko‘zdan kechirdi. Shuningdek, har bir  o‘quv jarayonlarini mazkur jihozlardan foydalangan holda amaliyotga bog‘lash, bu borada talabalarning ham faolliklarini oshirish borasida takliflarini bildirdi.
Shundan so‘ng barcha o‘quv xonalarning sharoitlari ham o‘rganilib, o‘quv jihozlari, elektron doskalarning ishlash holati, xonalarda tibbiy ta’lim muhitini yaratadigan dizaynlarni ishlab chiqishni yanada takomillshtirish borasida ham tushuntirish olib borildi.
Institut rektori talabalar bilan ham uchrashib, zamonaviy o‘quv binosidagi kayfiyat bilan o‘rtoqlashdi. Ularga bugungi kunda yoshlarga yaratilayotgan sharoitlardan oqilona foydalangan holda bor kuch-g‘ayratni ilmga safarbar etish, malakali mutaxassis bo‘lish uchun intilib, ustozlardan bilim olish, natijada yuqori marralarni egallashlari borasida ham ta’kidladi. Shuningdek, talabalarga institutdagi tartib qoidalar, kiyinish odobi, darsdan so‘ng bo‘sh vaqtlarni mazmunli tashkil etish, ustoz-shogirt an’anasini yanada mustahkamlash, salbiy illatlar ta’siriga tushib qolmaslik borasida ham ma’lumotlar berildi.

Today, on October 4, M.M. Madazimov, the rector of Andijan State Medical Institute, visited the 2000-seat educational building of the Institute and monitored the processes.
First of all the rector met with the officials of the Simulation Center and inspected the equipment and simulations brought to the center. He also made suggestions on how to connect each educational process to practice using these devices and to increase the students’ activity in this regard.
After that, the conditions of all the classrooms were studied, the educational equipment, the working condition of electronic boards and the development of designs that create a medical education environment in the classrooms were explained.
The rector of the Institute also met with the students and shared the emotions on the modern educational building. He also emphasized, that they should use the conditions created for young people wisely, mobilize all their energy towards science, strive to become a qualified specialist, learn from teachers and, as a result, achieve high goals. Also, students were given information about the Regulations of the Institute, dress code, meaningful organization of free time after classes, further strengthening of the teacher-student tradition and not falling under the influence of negative vices.