INSTITUT REKTORIGA “YIL OLIYGOHI 2024” TANLOVI G‘OLIBLIGI BO‘YICHA DIPLOM VA MAXSUS SERTIFIKAT TOPSHIRILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUT REKTORIGA “YIL OLIYGOHI 2024” TANLOVI G‘OLIBLIGI BO‘YICHA DIPLOM VA MAXSUS SERTIFIKAT TOPSHIRILDI
16:41 22.07.2024
Xabaringiz bor, joriy yilning iyun oyida Respublika oliy ta’lim muassasalari faoliyatini baholash maqsadida so‘rovnoma asosida “Yil oliygohi 2024” ko‘rik tanlovi o‘tkazilgan edi. Yakuniy natijalarga ko‘ra, Andijon davlat tibbiyot instituti “Yilning eng yaxshi instituti 2024” nominatsiyasida eng ko‘p ovoz bilan g‘oliblikni qo‘lga kiritgan edi.
Bugun, 22-iyul kuni institut rektori M.Madazimovga “Yoshlarni qo‘llab-quvvatlash” loyihasi asoschisi Egamnazar Abdulboqiyev  hamda Oliy ta’lim yangiliklari va yutuqlari Telegram kanali asoschisi Behruz Saidburxonov tomonidan tanlovning g‘oliblik diplomi hamda ramziy statuetka topshirildi.
Shuningdek, iqtidorli talabalarni rag‘batlantirish maqsadida “DIAMOND EDUCATION” ta’lim platformasida institutning 30 nafar talabasi 3 oy bepul ta’lim olishi uchun vaucherini o‘zida mujassam etgan sertifikat ham taqdim etildi.
Mazkur vaucher bilan institutning 30 nafar faol talabalari “DIAMOND EDUCATION” da 3 oy mobaynida ta’lim olish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

THE RECTOR OF OUR INSTITUTE WAS PRESENTED A DIPLOMA AND A SPECIAL CERTIFICATE FOR WINNING THE “UNIVERSITY OF THE 2024 YEAR ” CONTEST – Andijan State Medical Institute
THE RECTOR OF OUR INSTITUTE WAS PRESENTED A DIPLOMA AND A SPECIAL CERTIFICATE FOR WINNING THE “UNIVERSITY OF THE 2024 YEAR ” CONTEST
16:41 22.07.2024
As you know, in June of this year, the “University of the 2024 year ” contest was held based on a questionnaire in order to evaluate the activity of higher educational institutions of the Republic. According to the final results Andijan State Medical Institute won the “Best Institute of the Year 2024” nomination with the majority of votes.
Today, on July 22, the rector of the institute, M. Madazimov, was presented with a a symbolic statuette and diploma of the winner of the competition by Egamnazar Abdulbaqiyev, the founder of the “Youth Support” project, and Behruz Saidburkhanov, the founder of the Higher Education News and Achievements Telegram channel.
Also, a certificate containing a voucher for 3 months of free education on the “DIAMOND EDUCATION” educational platform for 30 students of the Institute was presented in order to encourage talented students.
With this voucher, 30 active students of our Institute will have the opportunity to study at “DIAMOND EDUCATION” for 3 months.