INSTITUTDA “ACN GROUP OF INSTITUTIONS” KOMPANIYASI RAHBARI BILAN UCHRASHUV O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUTDA “ACN GROUP OF INSTITUTIONS” KOMPANIYASI RAHBARI BILAN UCHRASHUV O‘TKAZILDI
16:25 10.10.2024
Bugun, 10-oktabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutiga Hindistonning “ACN group of  Institutions” kompaniyasi rahbari Dr.M.S.Khan,  Aligarh Ayurvedic Medical Institute rahbari va professorlari tashrif buyurdi.
Ular bilan institut rektori M.Madazimov, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor F.Rasulov uchrashib, hamkorlik masalalarida suhbatlashdi.
Uchrashuvda Ayurveda (Hindiston xalq tabobati) sohasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish hamda mazkur soha bo‘yicha institutning Xalq tabobati yo‘nalishi talabalariga mahorat darslari o‘tkazish masalalari muhokama qilindi.
Shu bilan birga Andijonda Ayurvedik sog‘lomlashtirish markazi tashkil etish bo‘yicha mavjud imkoniyatlar ko‘rib chiqildi. Mazkur tashrif davomida hindistonlik mutaxassislar tomonidan talabalarga mahorat darslari o‘tkazish belgilangan  bo‘lib, ular yuzasidan aniq rejalar tuzib olindi.

Today, on October 10, Andijan State Medical Institute was visited by the head of the Indian company “ACN group of Institutions” Dr. M.S. Khan, the head and professors of Aligarh Ayurvedic Medical Institute.
Rector of the institute M. Madazimov, vice-rector for international cooperation F. Rasulov met with them and discussed issues of cooperation.
At the meeting, the issues of establishing cooperation in the field of Ayurveda (Indian folk medicine) and conducting master classes for students of the direction of folk medicine of the institute were discussed.
At the same time, the available opportunities for establishing Ayurveda health center in Andijan were considered. During this visit, it was decided to conduct master classes for students by Indian experts, and specific plans were drawn up.