Bugun, 27-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot institutining asosiy o‘quv binosida 2023-2024-o‘quv yili bitiruvchilaridan doimiy yashash manzili Namangan viloyatI bo‘lgan talabalarni taqsimot (Ishga joylashtirish, bo‘lajak ish joylarini aniqlash bo‘yicha) “Bitiruvchilar taqsimoti” yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda institut rektori M.Madazimov, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov, Marketing va talabalar amaliyot bo‘limi boshlig‘i A.Ziyayev, Namangan viloyati Sog‘liqni saqlash boshqarmasi Kadrlar bo‘limi boshlig‘i S.Nasivaliyev, bir guruh ish beruvchilar va bitiruvchilar ishtirok etdi.
Tadbirni institut rektori kirish so‘zi bilan ochib, Davlatimiz rahbarining joriy yilning 5-fevral kuni 2024-yilda ta’lim, sog‘liqni saqlash, raqamlashtirish, madaniyat va sport sohalarida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ustuvor vazifalar yuzasidan videoselektor yig‘ilishida yoshlar bandligini ta’minlashda oliygoh va ish beruvchilar hamkorligini yo‘lga qo‘yish masalalarini ilgari surganligini ta’kidladi.
-Bugungi uchrashuv bitiruvchilarimizni qoqilmay o‘z yo‘llarini topishlariga, o‘zlari istagan ish o‘rinlarini egallashlariga katta xizmat qiladi. Bu albatta, mazkur yo‘nalishda amalga oshiriladigan faoliyatimizning debochasi. Navbatda esa boshqa viloyatlar Sog‘liqni saqlash boshqarmalari bilan ham hamkorlikni mustahkamlagan holda bitiruvchilarimizga ish o‘rinlarini topishlariga ko‘maklashamiz, –dedi, institut rektori M.Madazimov.

Today, on February 27, work appointment for graduators living in Namangan province students (2023-2024 academic year) “Graduators appointment” meeting – on employment, determining future jobs – has been held in the main educational building of Andijan State Medical Institute.
M. Madazimov, the rector of the institute, B. Abdullajonov, the vice-rector for educational affairs, A. Ziyayev, the head of marketing and student practice department, S. Nasivaliyev, the head of the HR department of Namangan Region Health Department, a group of employers and graduates participated in the meeting.
The ceremony was opened by the rector of the Institute with an introduction solemn speech. Then the video selector meeting of the head of our state on February 5, 2024 in connection with the priority tasks that should be implemented in the fields of education, health care, digitalization, culture and sports has been demonstrated. He noted that he has put forward the issues of establishing cooperation between the university and employers in ensuring employment.
“Today’s meeting will help our graduates to find their way without stumbling, to get the job of their dream. Of course, it is the prelude to our activities in this direction. In turn, we will help our graduates find jobs by strengthening cooperation with the Health Departments of other provinces,” said M. Madazimov, the rector of the Institute.
During the event, the responsible persons gave detailed answers to the questions of students and graduates about employment. Besides, graduators in the region were attached to district and city medical associations.