INSTITUTDA «BOʻSH ISH OʻRINLARI» MEHNAT YARMARKASI OʻTKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Joriy yilning 12-dekabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida Andijon shahar Kambagʻallikni qisqartirish va bandlikka koʻmaklashish markazi bilan hamkorlikda “Boʻsh ish oʻrinlari” mehnat yarmarkasi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda institutining Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi boʻshlig‘i A.Ziyayev, Karyera markazi boʻlimi boʻshlig‘i A.Soliyev va institutning professor-oʻqituvchilari  hamda institutning talabalari ishtirok etdi.
Tadbirni institutning Yoshlar masalalari va maʼnaviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Salohiddinov kirish soʻzi bilan ochib berdi hamda barcha  talabalarni tadbirda faol ishtirok etishga hamda oʻzlariga mos ish oʻrinlariga ega boʻlgan holda sohani mukammal egallashga intilishlari muhimligini taʼkidlab oʻtdi.
Mehnat yarmarkasida Andijon shahrida faoliyat yuritayotgan 30 ga yaqin tashkilot, korxona va muassasalar oʻzlaridagi mavjud 300 dan ortiq boʻsh ish oʻrinlari bilan ishtirok etdi.

“VACANT JOB POSITIONS” JOB FAIR HELD AT THE INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
On December 12 of this year, a “Vacant Job Positions” job fair was held at Andijan State Medical Institute in collaboration with the Andijan City Center for Poverty Reduction and Employment Support.
The event was attended by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, S. Salohiddinov, the Head of the Marketing and Student Practice Department, A. Ziyayev, the Deputy Head of the Career Center, A. Soliyev, as well as professors and teachers of the institute and students.
The event was opened by S. Salohiddinov, who emphasized the importance of active participation by all students in the event and their aspiration to acquire suitable job positions while mastering their field effectively.
Around 30 organizations, enterprises, and institutions operating in Andijan city participated in the job fair, presenting over 300 available job positions.