INSTITUTDA MAS’ULLAR ISHTIROKIDA YIG‘ILISH BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov imtihon jarayonlarida shaffoflikni taʼminlash, korrupsion holatlarni oldini olish, abituriyentlarning ota-onalariga qulay sharoitlarni yaratish masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazdi.
Unda prorektorlar, fakultetlar dekanlari va o‘rinbosarlari, bo‘lim boshliqlari hamda qabul komissiyasi aʼzolari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda ayni kunlarda bo‘lib o‘tayotgan 2023/2024-o‘quv yili uchun test sinovlaridan o‘tayotgan abituriyentlarning ota-onalari uchun yaratilgan maxsus kutish zalida, suhbatlar tashkil etish, ularga taʼlim tizimidagi yangiliklar talabalarga yaratilgan imkoniyatlar haqida maʼlumotlar berib borish, ular ishtirokida so‘rovnomalar o‘tkazish  yuzasidan tavsiyalar berildi.
Shuningdek, texnikum bitiruvchilarining suhbat asosida bo‘lib o‘tadigan imtihonlari davomida shaffoflik, adolatlilikni taʼminlash, korrupsion holatlarga yo‘l qo‘ymaslik yuzasidan masʼullarga vazifalar yuklatildi.
Qolaversa, yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rish texnika jihozlarning sozligini nazoratdan o‘tkazish, atrof-muhitni obodonlashtirish, talabalar turar joylarini hozirlash yuzasidan topshiriqlar berildi.

The rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov conducted a meeting dedicated to the issues of ensuring transparency in the examination process, preventing corruption, and creating favorable conditions for applicants’ parents.
It was attended by vice-rectors, deans and deputy deans, heads of departments and members of the admission commission.
The meeting discussed such issues as organizing interviews in a special waiting room for parents of applicants currently taking entrance exams for the 2academic year 2023/2024 , informing them about news in the education system and opportunities created for students, as well as conducting surveys with their participation.
Also, during the interviews of graduates of the medical technicums, tasks were assigned to those in charge of ensuring transparency, fairness, and preventing corruption.
In addition, tasks were given to prepare for the new academic year, control the technical equipment, improve the environment, and prepare student accommodation.