INSTITUTDA “O‘QUV MASHG‘ULOT MARKAZI”NING OCHILISHI MAROSIMI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUTDA “O‘QUV MASHG‘ULOT MARKAZI”NING OCHILISHI MAROSIMI O‘TKAZILDI
15:18 11.04.2025
Bugun, 11-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov Xitoy davlatidan kelgan “Mindray Bio-medical Electronics” tashkilotining Markaziy Osiyo Bosh direktori Aleksander Duan, ushbu tashkilotning Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi regional va marketing menejeri Nikolay Chen, Markaziy Osiyo mintaqasi Milliy savdo va marketing menejeri Viktor Vang hamda O‘zbekistondagi “Mindray” kompaniyasining rasmiy distribyutori, “Intermed Innovation” tashkiloti savdo-sotiq bo‘yicha direktori Ayubxon Xoshimov bilan uchrashdi.
Unda dastlab institut rektori M.Madazimov mehmonlarni institutning yangi 2000 o‘rinli o‘quv binosi imkoniyatlari, o‘quv, laboratoriya xonalari va zamonaviy jihozlangan Simulyatsiya markazi bilan yaqindan tanishtirdi.
Shuningdek, mehmonlar “Mindray va Intermed Innovation” MChJ tomonidan Andijon davlat tibbiyot instituti Tibbiy radiologiya kafedrasiga keltirilgan tibbiy uskunalar joylashtirilgan “O‘quv mashg‘ulot markazi”ning ochilishi marosimida ishtirok etdi. Markaz zamonaviy «Consona N9» rusumli (Mindray, Xitoy) ultratovush tekshiruvi apparati bilan jihozlangan. Mazkur markaz kelajakda talabalar va shifokorlarni o‘qitish, bemorlarga to‘g‘ri tashxis qo‘yish, aholiga malakali tibbiy xizmat ko‘rsatishi rejalashtirilgan.
Yakunda xorijlik hamkorlar institut haqida yorqin taassurotlar ega bo‘lganliklarini bildirdi va tomonlar kelajakda ilmiy-amaliy hamkorlikni kengaytirishga kelishib oldi. Mustahkam hamkorlik ramzi sifatida mehmonlarga institut rahbariyatining esdalik sovg‘alari topshirildi.

Today, on April 11, the rector of Andijan State Medical Institute, M. Madazimov, met with Alexander Duan, the Central Asia Director of “Mindray Bio-medical Electronics” from China, Nikolay Chen, the regional and marketing manager for the Commonwealth of Independent States, Viktor Wang, the national sales and marketing manager for the Central Asia region, and Ayubkhan Khoshimov, the sales director of “Intermed Innovation,” the official distributor of “Mindray” in Uzbekistan.
Initially, Rector M. Madazimov introduced the guests to the capabilities of the new 2000-seat educational building of the institute, including the educational and laboratory rooms, as well as the modernly equipped Simulation Center.
Moreover, the guests participated in the opening ceremony of the “Training Center,” where medical equipment provided by “Mindray and Intermed Innovation” LLC has been installed in the Department of Medical Radiology at Andijan State Medical Institute. The center is equipped with a modern “Consona N9” model (Mindray, China) ultrasound examination device. This center is planned to train students and doctors in the future, to ensure correct diagnosis for patients, and to provide qualified medical services to the population.
At the end of the event, foreign partners expressed that they had a bright impression of the institute and agreed to expand scientific and practical cooperation in the future. As a symbol of strong cooperation, commemorative gifts from the institute’s administration were presented to the guests.