Bugun, Andijon davlat tibbiyot institutida Koreya milliy transport universiteti bilan hamkorlikdagi Xalqaro qo‘shma ta’lim dasturi fakulteti “Parameditsina” yo‘nalishining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida institutning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor K.Salohiddinov, Koreya milliy transport universiteti Parameditsina fakulteti dekani Dong Min Shin hamda talabalar ishtirok etdi.
Tadbirda so‘z olganlar ushbu hamkorlikning muhim tadbiri bilan qatnashchilarni qutladilar. Shuningdek, yo‘nalishning bu yilgi birinchi bosqichga qabul qilingan yoshlarni ham talabalik baxtiga erishganliklari bilan samimiy tabrikladilar.
“Parameditsina” yo‘nalishi, uning institutda o‘qitilish tartibi haqida ma’lumotlar berildi. Bu yo‘nalish bitiruvchilari tibbiy ma’lumotga ega bo‘lgan tez tibbiy yordam xizmati, avariya-qutqaruv va harbiy qismlarda ishlaydigan, kasalxonaga qadar shoshilinch tibbiy yordam ko‘rsatish ko‘nikmalariga ega bo‘lgan mutaxassis bo‘lib yetishishlari haqida aytib o‘tildi.
Qolaversa, Koreya milliy transport universiteti Parameditsina fakulteti professor-o‘qituvchilari va talabalari ham onlayn tarzda ishtirok etib, sohaga oid yangiliklar bilan o‘rtoqlashdilar.

Today, the opening ceremony of the Department of International Joint Education Program “Paramedicine” in cooperation with Korea National Transport University was held in Andijan State Medical Institute.
The opening ceremony was attended by S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational work of the institute, K. Salohiddinov, the vice-rector for scientific affairs and innovations, Dong Min Shin, the dean of the Faculty of Paramedicine of Korea National Transport University and fresh students.
Those who spoke at the event congratulated the participants with this important event of cooperation. They also sincerely congratulated the young people who were admitted to the first course for achieving students’ successful result.
Information was given about the “Paramedicine” course and the procedure of its training at our Institute. It was mentioned that graduates of this course would become medically trained paramedics, emergency rescue and military personnel with pre-hospital emergency care skills.
In addition, professors and students of the Faculty of Paramedicine of Korea National Transport University participated online and shared the news related to the topic.