INSTITUTDA «RAHBAR VA YOSHLAR UCHRASHUVI» O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 30-yanvar kuni Andijon davlat tibbiyot institutining ilmiy kengashlar zalida «Rahbar va yoshlar uchrashuvi» bo’lib o’tdi.
Unda Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vaziri oʻrinbosari Sh.Rabiyev, Toshkent davlat yuridik universiteti professor-oʻqituvchilari, Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligining Andijon viloyat boshqarmasi boshlig’i O.Bozorov, institut rektori M.Madazimov va talabalar ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida mutaxassislar tomonidan qonunchilik sohasidagi yangiliklar, yoshlarning huquqiy madaniyatini oshirish, tibbiyot sohasida mavjud boʻlgan huquqiy-meʼyoriy hujjatlar va shu kabi kerakli maʼlumotlar berildi.
Muloqot soʻnggida talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga mutaxassislar tomonidan yetarlicha javob oldi.

” THE MEETING OF LEADERS AND THE YOUTH ” HAS BEEN HELD IN OUR INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
” THE MEETING OF LEADERS AND THE YOUTH ” HAS BEEN HELD IN OUR INSTITUTE
12:35 30.01.2024
Today, January 30, ” The meeting of leaders and the youth ” has been held in the scientific council hall of Andijan State Medical Institute.
Sh. Rabiyev, Deputy Minister of Justice of the Republic of Uzbekistan, professors and teachers of Tashkent State Law University, O. Bozorov, head of Andijan regional department of the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan, rector of the institute M. Madazimov and students took part there.
During the meeting, the experts provided news on legislation, improving the legal culture of young people, legal and regulatory documents available in the field of medicine and other information.
At the end of the dialogue the students received full and detailed answers from experts to their questions.