INSTITUTDA TTA BILAN HAMKORLIKDA YANGI LOYIHA START OLDI
Bugun, 23-sentabr kuni Andijon davlat tibbiyot instituti hamda Toshkent tibbiyot akademiyasi matbuot xizmatlari hamkorligida tibbiyot ilmini yosh mutaxassislarga chuqurroq o‘rgatish orqali yoshlar qalbida ustoz-shifokorlarga nisbatan cheksiz faxr tuyg‘usini uyg‘otish maqsadida Аbdug‘аffor Gаdаyev hаftаligigа stаrt berildi.
Mazkur jarayonda Toshkent tibbiyot akademiyasi matbuot kotibi G.Mirzayeva ishtirok etdi.
Unda dastlab institutning Axborot resurs markazi imkoniyatlari, undan o‘rin olgan professor Аbdug‘аffor Gаdаyevning kitoblari bilan yaqindan tanishildi. Mazkur adabiyotlardan foydalanayotgan talabalar bilan suhbat o‘tkazildi.
Shundan so‘ng, institutning professor-o‘qituvchilari tomonidan A.Gadayev hayoti va faoliyatiga oid ma’lumotlarga boy dars mashg‘lotlarida ishtirok etildi. Unda umrini tibbiyot ilmini rivojlantirishdek masʼuliyatli sohani tanlagan o‘zbek olimi, tibbiyot oliygohlari talabalari uchun eng koʼp kitob yozib, axborot resurs markazi fondini to‘ldirishda hanuz tashabusslarning oldingi qatorida turadigan muallif shifokor haqida fikr-mulohazalar bildirildi.
Institutning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori B.Abdullajonov bilan o‘tgan suhbat jarayonida esa talabalarni tibbiyot sohasi rivojiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan professorlarning ilmiy faoliyati bilan yaqindan tanishtirish, ijodkor talabalarning ilmiy va ijodiy maqolalarini e’lon qilib borish yuzasidan kelishib olindi.
Aziz talabalar, siz ham mazkur loyihada ishtirok eting! Sizga o‘z ilmini beminnat ulashayotgan ustozlaringiz faoliyati haqida tengdoshlaringizga ulashing. Biz sizni o‘z maqolangiz va intervyularingiz bilan qatnashishga chorlab qolamiz!

OUR INSTITUTE STARTED A NEW PROJECT IN COOPERATION WITH TMA – Andijan State Medical Institute
Today, on September 23, in cooperation with the press services of Andijan State Medical Institute and Tashkent Medical Academy, the project “Abdugaffar Gadayev’s Week” was launched in order to instill in the hearts of young people a sense of infinite pride towards mentor-doctors by teaching medical science to young specialists.
Press Secretary of Tashkent Medical Academy G. Mirzaeva participated in the event.
First, she introduced the opportunities in the Information and Resource Center of the Institute and the books of Professor Abdugaffar Gadaev, whose books took a special place there. Interviews were held with students who use these books.
After that, students took part in the class full of information about the life and work of A. Gadayev, conducted by professors and teachers of the institute. In it, opinions were expressed about the Uzbek scientist who has chosen the responsible field of developing medical science, author and doctor who wrote the most books for students of medical universities and is still at the forefront of initiatives in replenishing the fund of the information resource center.
During the interview with the vice-rector of the Institute for Academic Affairs B.Abdullajonov, it was agreed to familiarize students with the scientific activities of professors who have been making a worthy contribution to the development of the medical field, and to publish the scientific and creative articles of gifted students.
Dear students, take part in this project! Share with your peers about the activities of your teachers who are happy to share their knowledge with you. We invite you to participate with your articles and interviews!