Bugun, 7-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot institutida “Vatan himoyasi – muqaddas burch” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi. Unda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Ichki ichlar vazirligi Akademiyasining Jazoni ijro etish faoliyati kafedrasi katta o‘qituvchisi R.Raxmonov va kursantlar, institut Profilaktika katta inspektori J.Xo‘jayev, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha katta inspektor G.Abduvoxidova hamda talabalar ishtirok etdi.
Tadbirda so‘z olganlar yosh avlodni vatanparvarlik, milliy anʼana va qadriyatlarga sadoqat, ulug‘ ajdodlarimizning boy merosiga vorislik ruhida tarbiyalash, ularni chuqur bilim va ko‘nikmalarga ega, yurtimiz uchun munosib farzandlar qilib yetishtirish muhimligini taʼkidladilar. Vatan taraqqiyoti va uning ertangi kunining porloq bo‘lishiga hamma birdek masʼul ekanligi aytib o‘tildi. Bu masʼuliyat har bir insonning o‘zi tanlagan sohasini mukammal egallab, uning rivojiga hissa qo‘shishi va shu orqali yurt taraqqiyotiga xizmat qilishi orqali ado etilishi haqida so‘z yuritdilar.
Ichki ichlar vazirligi Akademiyasi kursantlari akademiya bilan tanishtirib, uning faoliyatiga oid videoroliklar namoyish etildi. Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldi.

Today, on February 7, a roundtable discussion was held in Andijan State Medical Institute on the topic “Protection of the Motherland is a sacred duty”. S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational work, R. Rakhmonov, the senior teacher of the Department of Penitentiary Activities of the Academy of the Ministry of Internal Affairs and cadets, J. Khojayev, the senior inspector of crimes prevention of the institute, G. Abduvokhidova, women and girls issues senior inspector and students participated there.
Those who spoke at the event emphasized the importance of educating the young generation in the spirit of patriotism, loyalty to national traditions and values, inheriting the rich heritage of our great ancestors, raising them to be useful for our country obtaining deep knowledge and skills. It was mentioned that everyone is equally responsible for the development of the country and its bright future. They said that this responsibility will be fulfilled by every person perfectly mastering the field of his choice, contributing to its development and thereby serving the development of the country.
The cadets of the Academy of the Ministry of Internal Affairs were introduced video clips about Our Institute activity. Students got answers to their questions.