INSTITUTDA “YANGI YIL KARNAVALI” O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 23-dekabr kuni Andijon davlat tibbiyot institutida yaqinlashib kelayotgan yangi yil bayrami munosabati bilan “Yangi yil karnavali”  bo‘lib o‘tdi.
Tadbir avvalida institut rektori M.Madazimov, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi viloyat kengashi raisi v.v.b. Sh.Abdusamatov, prorektorlar fakultetlar tomonidan tayyorlangan badiiy chiqishlar hamda bayramona bezatilgan ijodkorlik yarmarkasi bilan tanishdi.
Karnavalning tantanali qismini institut rektori M.Madazimov kirish so‘zi bilan ochib berdi va 2024-yil institut jamoasi, professor-o‘qituvchilar va talabalar uchun ham omadli hamda muvaffaqiyatlarga boy bo‘lganini e’tirof etdi.  Yaqinlashib kelayotgan yangi yil ham eng yaxshi istaklar ro‘yobi bo‘lib  kelishiga tilak bildirdi.
Tantanaga monand tarzda dastlab, xalqaro, respublika hamda institutda o‘tkazilgan ilmiy, ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, olimpiadalarda faol ishtirok etib, yutuqlarga erishgan talabalar institut rahbariyati tomonidan diplom hamda pul mukofotlari bilan taqdirlandi.
Bayramning an’anaviy mehmonlari bo‘lgan Qorbobo va qorqiz bolajonlarga quvonch va sovg‘alar ulashdi. Qator qiziqarli o‘yinlar o‘tkazilib, g‘oliblarga ham sovg‘alar taqdim etildi.
O‘zbekiston filarmoniyasi Andijon viloyat bo’limi xonandalari va bolalar ansamblining jajji bolajonlari tomonidan kuy-qo‘shiq hamda raqslar ijro etildi. Institutning iqtidorli talabalari ham ko‘tarinki kayfiyat ulashuvchi chiqishlar namoyish etdi. Sho‘x taronalar barchani davraga chorladi.

On December 23, Andijan State Medical Institute hosted a “New Year Carnival” in connection with the upcoming New Year celebration.
Before the event, the Institute’s rector M. Madazimov, acting chairman of the regional council of the Uzbekistan Youth Union Sh. Abdusamatov and the vice-rectors got acquainted with the artistic performances prepared by the faculties and a creatively decorated environment.
The ceremonial part of the carnival was opened by the rector M. Madazimov, who expressed the idea that the year 2024 was successful and fruitful for the Institute’s team, professors, teachers and students. He wished the coming New Year would bring the realization of the best wishes.
In a ceremonial manner students who actively participated in international, national, and institute-level scientific and cultural events and achieved success in competitions were awarded by diplomas and cash prizes by the Institute’s administration.
The traditional guests of the celebration – Father Frost and the Snow Maiden – shared joy and gifts with the children. Several interesting games were held, prizes were presented to the winners.
Performances of songs, dances and music were presented by singers from Andijan regional department of the Uzbekistan Philharmonic and young children’s ensembles. Talented students of the Institute also demonstrated performances that spread a joyful atmosphere. Lively songs invited everyone to join the holiday celebration.