Bugun, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Andijon davlat tibbiyot instituti boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi H.Qo‘chqorovning yillik hisoboti tinglandi.
Mazkur jarayonda O‘zbekiston yoshlar ittifoqi viloyat Kengashi raisining o‘rinbosari M.Odilov, institut Ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i A.Abduhalimov hamda institut jamoasi, boshlang‘ich tashkilot a’zolari ishtirok etdi.
Hisobotda o‘tgan o‘quv yilida davomida boshlang‘ich tashkilot hamda uning koordinatorlari tomonidan amalga oshirilgan ishlar yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.
Yig‘ilish so‘nggida komissiya a’zolari boshlang’ich tashkilotni talaba-yoshlarni doim qo’llab-quvvatlashi, ularning huquq va manfaatlarini himoya qilish, maʼnaviy-mafkuraviy dunyoqarashini mustahkamlash, iqtidorli yoshlarni har tomonlama qoʻllab-quvvatlash va ijtimoiy faolligini oshirish, boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, talaba-yoshlar tashabbuslarini amalga oshirishga koʻmaklashishlarini alohida e’tirof etgan holda tashkilotning kelgusi faoliyatida muvofaqqiyatlar tiladilar. Ular tomonidan taqdim etilgan hisobot “qoniqarli” deb baholandi.

Today, the annual report of H. Kochkarov, the leader of the primary organization of the Youth Union of Uzbekistan at Andijan State Medical Institute, was heard.
Deputy Chairman of the Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan M. Odilov, Head of the Institute’s Spirituality and Enlightenment Department A. Abduhalimov, and members of the Institute’s team and primary organization took part in this process.
The report provided detailed information on the work done by the primary organization and its coordinators during the past academic year.
At the end of the meeting, the members of the commission said that the primary organization should always support students and young people, protect their rights and interests, strengthen their spiritual and ideological outlook, provide all-round support to talented young people and increase their social activity.
They wish success in the future activities of the organization, recognizing their meaningful organization of their time and their support in the implementation of student-youth initiatives. The report submitted by them was evaluated as “satisfactory”.