INSTITUTNING BITIRUVCHI BOSQICH TALABALARI ISHTIROKIDA TANLOV O‘TKAZILDI
Xabaringiz bor, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Sog’liqni saqlash sohasida islohotlarni chuqurlashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” 2024-yil 22-yanvardagi PQ-38-son qarori ijrosi hamda hududlarda tor sohadagi mutaxassislarga bo‘lgan ehtiyojdan kelib chiqqan holda O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan tibbiyot oliy ta’lim muassasalarining 200 nafar bitiruvchisini magistratura va klinik ordinatura dasturlari asosida yetakchi xorijiy oliy ta’lim va markazlarida o‘qitish maqsadida tanlov e’lon qilingan edi.
Joriy yilning 17-may kuni Andijon davlat tibbiyot institutining mazkur tanlovda ishtirok etish istagini bildirgan 12 nafar bitiruvchi bosqich talabalari ishtirokida tanlovning institut bosqichi o‘tkazildi.
Unda Xalqaro bo‘lim boshlig‘i F.Rasulov, Yoshlar masalalari, ma’naviyat va ma’rifat  bo‘limi boshlig‘i A.Abduxalimov, Iqtidorli talabalarni ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i Sh.Bo‘stonovdan iborat Xakamlar hay’ati tomonidan talabalarning bilimlari tanlov nizomi asosida baholandi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, 3 nafar talaba g‘oliblikni qo‘lga kiritdi va keyingi bosqichda ishtirok etish imkoniga ega bo‘ldi.

As you know, the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan announced a competition for the training of 200 graduates of medical higher education institutions on the basis of master’s and clinical residency programs in leading foreign higher education centers and centers for the implementation of the decision of the President of the Republic of Uzbekistan “On additional measures to deepen reforms in the health care sector” dated January 22, 2024 PQ-38 and to specialists in narrow fields in the regions based on the need.
On May 17 of this year, the Institute stage of the competition has been held with the participation of 12 graduate students of Andijan State Medical Institute who expressed their desire to participate in this event.
The Jury consisting of F. Rasulov, the head of International Department, Abdukhalimov, the head of youth affairs, spirituality and enlightenment Department, Sh. Bostonov, the head of talented students scientific research Organization, evaluated the knowledge of the students by the competition regulations.
According to the final results, 3 students won and had the opportunity to participate in the next stage.
For information, the students of the graduate stage of Andijan State Medical Institute in this competition: