Andijon davlat tibbiyot instituti Tibbiy kimyo, Pedagogika, Oʻzbek tili va adabiyoti, Tibbiy biologiya, Ijtimoiy gumanitar fanlari kafedralarining professor-oʻqituvchilari institutga biriktirilgan Izboskan tumanidagi 33-, 47-, 50-, Qoʻrgʻontepa tumanidagi 8-, Xoʻjaobod tumanidagi 26-, va Ulugʻnor tumanidagi 23-umumtaʼlim maktablari bilan Hamkorlik memorandumi rejalariga muvofiq amaliy faoliyat olib borilmoqda. Joriy yilning 23-fevral kuni mazkur maktablarning barchasida turli tadbirlar tashkil etildi.
Ulugʻnor tumanidagi 23-umumtaʼlim maktabida oʻquvchilar, maktab oʻqituvchilari va ota – onalar ishtirokida kasbga yoʻnaltirish va kelgusidagi faoliyat boʻyicha davra suhbati oʻtkazildi. Kimyo, Biologiya, Tarix, Ona tili va adabiyoti fanlaridan oʻquv maʼruzalari boʻlib oʻtdi. Qoʻrgʻontepa tumanidagi 8-umumtaʼlim maktabida bitiruvchi sinf oʻquvchilarini Oliy taʼlimga yoʻnaltirish boʻyicha “Tayyorlov kurslari” mashgʻulotlari tashkil qilindi. Izboskan tumanidagi 33-, 50-umumtaʼlim maktablarida esa oʻquvchilar va oʻqituvchilar ishtirokida institut pedagoglari tomonidan “ Mahorat darslari” olib borildi.

Professors and teachers of the departments of Medical Chemistry, Pedagogy, Uzbek Language and Literature, Medical Biology, Social Sciences and Humanities of Andijan State Medical Institute are attached to the Institute. Practical work is being carried out in accordance with the plans of the Memorandum of Cooperation with 23 secondary schools. On February 23 this year, various events were organized in all of these schools.
A roundtable discussion on vocational guidance and future activities was held at Secondary School No. 23 in Ulugnor District with the participation of students, teachers and parents. There were lectures on Chemistry, Biology, History, Mother Tongue and Literature. In the 8th comprehensive school of Kurgantepa district, “Preparatory Courses” were organized to direct graduates to higher education. In the 33rd and 50th comprehensive schools of Izbaskan district, “master classes” were conducted by teachers of the institute with the participation of students and teachers.