“ISLOHOTLAR BILIMDONI” KENG TARMOQLI RESPUBLIKA ILMIY-MA’RIFIY KO‘RIK-TANLOVDA ISHTIROK ETING VA PUL MUKOFOTIGA EGA BO‘LING! – Andijon davlat tibbiyot instituti
“ISLOHOTLAR BILIMDONI” KENG TARMOQLI RESPUBLIKA ILMIY-MA’RIFIY KO‘RIK-TANLOVDA ISHTIROK ETING VA PUL MUKOFOTIGA EGA BO‘LING!
14:12 02.06.2022
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi, Fanlar akademiyasi, Respublika ma’naviyat va ma’rifat markazi, Respublika Oliy ta’lim kengashi oliy ta’lim muassasalari pedagog xodimlari, talabalari o‘rtasida “Islohotlar bilimdoni” keng tarmoqli respublika ilmiy-ma’rifiy ko‘rik-tanlovini e’lon qiladi.
Tanlov quyidagi nominatsiyalar bo‘yicha o‘tkaziladi:
• “Eng faol milliy g‘oya va ma’naviyat targ‘ibotchisi”;
• “Ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha eng yaxshi kafedra”;
• “Eng yaxshi guruh murabbiysi”;
• “Eng faol xotin-qizlar maslahat kengashi raisi” nominatsiyalari oliy ta’lim muassasalarining pedagog xodimlari o‘rtasida;
• “Eng faol islohotlar targ‘ibotchisi” nominatsiyasi esa talabalar o‘rtasida o‘tkaziladi.
Tanlov 2 bosqichda olib boriladi:
1-bosqich 2 ta shart asosida:
1-shartda nomzodlarning nominatsiyalar bo‘yicha amalga oshirgan ishlarining samaradorligi va natijadorligi taxlili (xujjatlar asosida), 2-shart esa sohaga doir savollardan iborat test sinovi (yoki suhbat) asosida o‘tkaziladi.
2-bosqich Respublika bosqichi bo‘lib, unda ham 2 ta shart asosida:
1-shartda nomzodlarning xujjatlari saralanadi va yo‘nalishi bo‘yicha amalga oshirgan ishlari eng yuqori baholangan 15 nafargacha nomzod keyingi shartda ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritadi.
2-shartda esa nomzodlar tanlangan nominatsiyasi bo‘yicha amalga oshirgan ishlari haqida taqdimot (multimediya) qilib beradi. Taqdimotlar natijasiga ko‘ra, Hakamlar hay’ati tomonidan 1-, 2-, 3-o‘rinlarga munosib nomzodlar aniqlanadi.
G‘oliblar har bir nominatsiya bo‘yicha 1-. 2-. 3-o‘rinlar uchun diplom, statuetka hamda bazaviy hisoblash miqdorining 45, 40, 35 baravari miqdoridagi pul mukofoti bilan taqdirlanadi.
Tanlovdja ishtirok etishni istaganlar 2022-yilning 15-iyuniga qadar Andijon davlat tibbiyot instituti Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limiga xujjatlari bilan murojaat qilishlari mumkin.

The Ministry of Higher and Secondary Special Education, the Academy of Sciences, the Republican Center for Spirituality and Enlightenment, the Republican Higher Education Council, pedagogical staff and students of higher education institutions -announces educational contest.
The competition will be held in the following nominations:
– “The most active propagandist of national ideas and spirituality”;
– “The best department of spiritual and educational work”;
– “The best team coach”;
– Nominations “Chairwoman of the most active women’s advisory council” among teachers of higher education institutions;
– The nomination “The most active promoter of reforms” will be held among students.
The competition is held in 2 stages:
1 stage is based on 2 conditions:
First condition is based on an analysis of the effectiveness and efficiency of the candidates’ work in the nominations (on the basis of documents), and 2nd condition is based on a test (or interview) consisting of questions related to the field.
Second stage is the Republican stage, which also has two conditions:
Candidates’ documents will be selected in the first condition, and up to 15 candidates with the highest marks in the field will be eligible to participate in the next condition.
In Condition 2, the candidates will make a presentation (multimedia) about their work in the selected nomination. Based on the results of the nominations, the Jury will determine the most suitable candidates for the 1st, 2nd and 3rd places.
The winners will be 1st, 2nd, 3rd place in each category will be awarded a diploma, a statuette and a cash prize of 45, 40, 35 times the basic calculation amount.
If you wish to participate in the competition can apply to the Department of Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment of Andijan State Medical Institute until June 15, 2022.