KEGEYLI TUMANIDAGI TIBBIY-KOʻRIK DAVOM ETMOQDA – Andijon davlat tibbiyot instituti
Xabaringiz bor, Andijon davlat tibbiyot institutining 6 nafar mutaxassislari Qoraqalpogʻiston Respublikasining Kegeyli tumani aholisiga ixtisoslashtirilgan tibbiy xizmat koʻrsatishmoqda.
Bugun ishchi guruh mutaxassislari tomonidan 45 nafar kardiologik, 38 nafar endokrinologik, 32 nafar otorinoloringologik, 16 nafar xirrurgik, 9 nafar kuygandan keyin chandiq bilan og’rigan bemorlar va 12 nafar xirrurgik xastaligi bor bolalar tibbiy-koʻrikdan oʻtkazilib, ularga kerakli maslahatlar berildi. Malakali shifokorlarimiz tuman sharoitida birinchi marta «Koʻkrak qafasi girdobsimon deformatsiyasi» tashxisi bilan rekonstruktiv torakoplastika va «Kuygandan keyingi oʻng qoʻl bilak va kaft orti chandiqli deformatsiyasi» tashxisi, «Chandiqni kesib olish mahalliy toʻqima plastikasi” operatsiyasini olib bordilar. Shuningdek, operativ davoga muxtoj boʻlgan 2 nafar otorinoloringologik xastaligi bor bemorlar rejali xirrurgik operatsiya uchun yotqizildi.

Skip to content MEDICAL EXAMINATION CONTINUES IN KEGEYLI DISTRICT – Andijan State Medical Institute
As you know, 6 specialists of Andijan State Medical Institute provide specialized medical services to the population of Kegeyli district of the Republic of Karakalpakstan.
The working group examined 45 cardiological , 38 endocrinological , 32 otorhinolaryngological , 16 surgecal , 9 patients with burn scars and 12 children with surgical diseases and gave them the necessary advice. For the first time in the district, our qualified doctors performed reconstructive thoracoplasty with a diagnosis of “thoracic vortex deformity” and “scar tissue deformity of the right forearm and palm after burns”, “Local tissue plastic surgery to cut the scar”. patients with otorhinolaryngological disease were admitted for routine surgery.