Yoshi ulug‘larning holidan xabar olishga barchamiz birdek mas’ulmiz. Ulug‘ yoshlar bilan yuzlashib yurgan otaxon va onaxonlarimizning duosini olish, ulardan hayot saboqlarini o‘rganish va duosini olish kishiga yoqimli bir his baxsh etadi.
Joriy yilning, 12-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot instituti Yoshlar masalalari va maʼnaviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Davolash fakulteti tyutorlari va 5-bosqich talabalari shahrimizda joylashgan “Saxovat uyi”da yashovchi otaxon va onaxonlarni holidan xabar oldilar.
Ushbu manzilda yoshi ulug‘larni kayfiyatlarini ko‘tarish, vaqtlarini mazmunli va maroqli o‘tkazishlari uchun badiiy dastur namoyish etildi. Unda iqtidorli talabalarimiz tomonidan ijro etilgan sho‘x kuy-qo‘shiqlar barcha tadbir ishtirokchilarini raqsga chorladi. Barchaning yuzida tabassum jilvalandi.
Tadbir so‘nggida esdalik sovg‘alar ulashildi va “Saxovat uyi”da yashovchi qariyalarimiz talaba-yoshlarimizni baxtli, omadli, o‘z kasbining yetuk mutaxassislari bo‘lib yetishishlarini aytib, duo qildilar.

We all have an equal responsibility to take care of the elderly people. It is a pleasant feeling to receive the blessing of our elderly fathers and mothers, to learn life lessons from them and to receive their blessings.
On April 12, 2023, S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational work of Andijan State Medical Institute, tutors of therapeutic Faculty and the 5th-year students visited the “Kindness and Care Home” located in our city and told about the condition of the elderly people living there.
On this occasion an artistic program was demonstrated to the elderly people in order to raise the their spirits and spend their time in a meaningful and enjoyable way. The lively songs performed by our talented students invited all the participants to dance. Everyone had a smile on their faces.
At the end of the event presents were distributed and our seniors living in the ” Kindness and Care Home ” blessed our students, saying that they will grow up to be happy, luckyand become qualified specialists in their profession.