KELAJAK UCHUN OVOZ BERING! – Andijon davlat tibbiyot instituti
Mamlakatimizda saylov qonunchiligiga kiritilgan o‘zgartishlarga ko‘ra, saylovlar oktabr oyi uchinchi o‘n kunligining birinchi yakshanbasida o‘tkazilishi belgilandi. 2021-yilgi prezidentlik saylovi 24-oktabrga to‘g‘ri kelmoqda. Ushbu saylovda 5 ta partiya — “Adolat” Sotsial Demokratik partiyasi, “Milliy tiklanish” Demokratik partiyasi, O‘zbekiston Liberal Demokratik partiyasi, Xalq Demokratik partiyasi va O‘zbekiston Ekologik partiyasi o‘z nomzodini ilgari surish huquqiga ega bo‘ldi.
Birinchi – O‘zbekiston Ekologik partiyasidan O‘zbekiston prezidentligiga nomzod, O‘zbekiston Ekologik partiyasi Markaziy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi, Oblomurodov Narzullo Naimovich
Ikkinchi – O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasidan O‘zbekiston prezidentligiga nomzod, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati, Vorisova Maqsuda Azizovna
Uchinchi – Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasidan O‘zbekiston prezidentligiga nomzod, O‘zbekiston Respublikasi Prezizidenti, Mirziyoev Shavkat Miromonovich
To‘rtinchi – O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasidan O‘zbekiston prezidentligiga nomzod, Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari, O‘zbekiston «Milliy tiklanish» demokratik partiyasi raisi, Qodirov Alisher Keldievich
Beshinchi – O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasidan O‘zbekiston prezidentligiga nomzod, Fanlar akademiyasi vitse-prezidenti, Abduhalimov Bahrom Abdurahimovich

Presidential elections are scheduled to be held in Uzbekistan on 24 October 2021.
Five parties – the Social Democratic Party “Adolat”, the Democratic Party “Milliy Tiklanish”, the Liberal Democratic Party of Uzbekistan, the People’s Democratic Party and the Ecological Party of Uzbekistan – have the right to run in this election.
First candidate from Ecological Party of Uzbekistan (O’EP) – chairman of Central Apparatus Executive Committee Narzulla Ablamuradov Naimovich
The second candidate is Maqsuda Varisova, the chairwoman of Central Council’s deputy from People’s Democratic Party .
The third candidate – Movement of Entrepreneurs and Businessmen – Candidate for President of the Republic of Uzbekistan from the Liberal Democratic Party of Uzbekistan, President of the Republic of Uzbekistan, Mirziyoyev Shavkat Miromonovich
The fourth candidate from Democratic Party of Uzbekistan “Milliy Tiklanish”, Deputy Speaker of the Legislative Chamber, Chairman of the Democratic Party of Uzbekistan “Milliy Tiklanish” Kadirov Alisher Keldievich
The fifth candidate from the Social Democratic Party of Uzbekistan “Adolat”, vice- President of the Academy of Sciences, Abduhalimov Bahrom Abdurahimovich