Ma’lumki, O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ – 61-son «Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko’maklashish bo’yicha qo’shimcha chora tadbirlar to’g’risida»gi Qarori ijrosini ta’minlash, jumladan respublika oliy ta’lim tashkilotlarida «Kelajakka qadam» markazininng hududiy bo’linmalarini tashkil etish orqali bitiruvchi talabalarni o’zini – o’zi band qilishi va ishga joylashishiga ko’maklashish maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutida “Kelajakka qadam” markazi faoliyat olib bormoqda.
Unda 2024-2025-o‘quv yilida tamomlayotgan bitiruvchi talabalar bilan Andijon viloyati «O’zmilliybank» AJ bosh boshqarmasi mas’ullari ishtirokida davra suhbatlari, uchrashuvlar o‘tkazib kelinmoqda.
Bugun, 9-iyul kuni institut rektori M.Madazimov bitiruvchi talabalar va ularning ota-onalari bilan uchrashdi. Suhbat davomida «Kelajakka qadam» dasturi asosida o’zini o’zi band qilish va kredit olish tartib-qoidalari bo’yicha ma’lumotlar berildi. Shuningdek, tadbirkorlik bilan shug‘ullanish istagida bo‘lgan talabalarga esa mutaxassislar tomonidan yo‘l-yo‘riqlar ko‘rsatilib, ko‘maklashilishi taʼkidlandi.
Suhbatdan soʻng Andijon viloyati «O’zmilliybank» AJ bosh boshqarmasi mas’uli har bir talabaning qiziqishlari bilan oʻrtoqlashdi va ularning maqsadlari roʻyobi uchun yoʻl-yoʻriqlarni koʻrsatdi.

“Step to the Future” center is operating in Andijan State Medical Institute in order to facilitate employment and self-employment of graduating students in order to ensure the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. 61 dated on February 14, 2025 “On additional measures to assist graduates of higher education institutions in employment realization”, including the establishment of territorial divisions of “Step to the Future” center in higher education institutions of the republic.
Regularly, roundtable discussions and meetings are held with graduating students in the 2024-2025 academic year with the participation of officials of Andijan regional “Uzmilliybank” JSC.
Today, on July 9, the rector of the Institute M. Madazimov met with graduating students and their parents. During the conversation information was provided on the procedures for self-employment and obtaining loans under the “Step into the Future” program. It was also noted that students who wish to engage in entrepreneurship will be guided and supported by specialists.
After the conversation the head of the Andijan regional branch of the “Uzmilliybank” JSC shared the interests of each student and provided guidance for the realization of their goals.