Skip to content KIMYO-BIOLOGIYA INSTITUTI VA BISHKEK XALQARO TIBBIYOT UNIVERSITETI BILAN HAMKORLIK – Andijon davlat tibbiyot instituti
KIMYO-BIOLOGIYA INSTITUTI VA BISHKEK XALQARO TIBBIYOT UNIVERSITETI BILAN HAMKORLIK
20:29 05.07.2022
Andijon davlat tibbiyot instituti xalqaro oliy taʼlim muassasalari bilan hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlamoqda. Xususan, bugun Qozon Federal universitetining Kimyo-biologiya instituti oʻrtasida onlayn kelishuv oʻtkazildi. Unda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov hamda Kimyo-biologiya instituti rektori Ziganshin Marat Ahmedovich oʻzaro suhbat olib bordilar va har ikki oliy taʼlim muassasalari o’rtasida kelajakda amalga oshiriladigan ishlar, akademik va talabalar mobilligi, ilmiy tadqiqotlar, qoʻshma ilmiy loyihalar haqida kelishib olindi.
Shuningdek, xuddi shunday suhbat Qirgʻizistonning Bishkek Xalqaro tibbiyot universiteti bilan ham oʻtkazildi. Suhbatni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor K.Salohiddinov olib bordi.

COOPERATION WITH INSTITUTE OF CHEMISTRY AND BIOLOGY AND BISHKEK INTERNATIONAL MEDICAL UNIVERSITY – Andijan State Medical Institute
COOPERATION WITH INSTITUTE OF CHEMISTRY AND BIOLOGY AND BISHKEK INTERNATIONAL MEDICAL UNIVERSITY
20:29 05.07.2022
Andijan State Medical Institute is strengthening cooperation with international higher education institutions. In particular, an online agreement was held today between the Institute of Chemistry and Biology of Kazan Federal University. The rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov and the rector of the Institute of Chemistry and Biology Ziganshin Marat Akhmedovich held a mutual conversation and agreed on future work, academic and student mobility, scientific research, joint scientific projects between both higher education institutions.
Also, a similar conversation was held with Bishkek International Medical University of Kyrgyzstan. The interview was conducted by K. Salohiddinov, vice-rector for scientific affairs and innovations.