KONSTITUTSIYA – BAXTIMIZ QOMUSI
Bugun, Andijon davlat tibbiyot instituti  Vrachlar malakasini oshirish va qayta tayyorlash fakulteti dekani X.Tursunov tashabbusi bilan fakultet professor-o‘qituvchilari va Davolash fakulteti talabalari ishtirokida «Konstitutsiya – baxtimiz qomusi!» mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Fakultet dekani tomonidan olib borilgan tadbirda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov hamda  Biologik fizika, informatika, tibbiy texnologiyalar kafedrasi mudiri, pedagogika fanlari doktori A.Ismanova ishtirok etdilar.
Tadbir davomida so‘z olganlar yangilanayotgan Konstitutsiyamizda ko‘plab sohalar qatori yoshlar, ularning taʼlim olishlari va tibbiyot sohalariga ham alohida eʼtibor berilgani haqida aytib o‘tdilar. Shuningdek, Bosh Qomusimizning yangi loyihasini tayyorlashda 65% xalqimiz xohish-istaklari, takliflari inobatga olingani bu esa mamlakatimizda inson qadrini ulug‘lashga qaratilgan islohotlarning muhim jihati ekanligi taʼkidladilar.
Qolaversa, yangilanayotgan Konstitutsiyamizda yoshlarga alohida bob ajratilgani, yurtimizda yoshlarga qaratilgan eʼtibor va g‘amxo‘rlikning yaqqol namunasi ekanligi aytib o‘tildi. Shu bilan birga Konstitutsiyaning mazmun-mohiyati, uni mamlakat rivoji hamda insonlarning huquq va erkinliklarini taʼminlashdagi muhim o‘rni, Referendum o‘tkazish jarayonlari haqida atroflicha maʼlumotlar berildi.

Today, on the initiative of the Dean of the Faculty of Advanced Training and Retraining of Doctors of Andijan State Medical Institute H.Tursunov, a round table discussion was held.
The event, held by the dean, was attended by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work S.A.Salokhiddinov and Head of the Department of Biological Physics, Informatics, Medical Technologies, Doctor of Pedagogical Sciences, A.Ismanova.
During the event, the speakers noted that in our new Constitution, special attention is paid to youth, their education and medicine. Also, 65% of the wishes and suggestions of our people were taken into account in the preparation of a new draft of our Constitution, which is an important aspect of reforms aimed at respecting human dignity in our country.
In addition, it was noted that a special chapter is dedicated to youth in our updated Constitution, which is a clear example of attention and care for young people in our country. At the same time, detailed information was given on the essence of the Constitution, its important role in the development of the country and ensuring the rights and freedoms of people, as well as on the processes of holding a referendum.