«KONSTITUTSIYA – BAXTIMIZ QOMUSI» NOMLI BAYRAM TADBIRI BOʻLIB OʻTDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
«KONSTITUTSIYA – BAXTIMIZ QOMUSI» NOMLI BAYRAM TADBIRI BOʻLIB OʻTDI
13:47 06.12.2023
Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 31 yilligi munosabati Andijon davlat tibbiyot  institutida yuqori saviyadagi tadbir tashkil etildi. Bayram tadbiri avvalida O‘zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi ijro etildi.
Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Oliy Majlisning inson huquqlari bo‘yicha vakili (Ombudsman)ning Andijon viloyatidagi mintaqaviy vakili G.Abduvohidova, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova, fakultetlar dekanlari, profilaktika inspektorlari, professor-o‘qituvchilar va talabalar ishtirok etdi. Tadbirda so‘z olganlar ushbu kun munosabati bilan barchani tabriklab, Konstitutsiyada inson qadri asosiy omilga aylangani, yoshlar hamda taʼlim sohasiga qaratilgan eʼtibor borasida toʻxtalib oʻtdi.
Tadbir davomida iqtidorli talabalar tomonidan vatan, Konstitutsiya mavzusida sheʼrlar, milliy qoʻshiq va raqslar ijro etildi. Xorijlik talabalar ham Konstitutsiya moddalaridan  yod olib, aytib o‘tdi. Shuningdek, Yoshlar masalalari, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i A.Abduhalimov tomonidan Konstitutsiyaning mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan ma’ruza o‘qib eshittirildi.
Bundan tashqari, “Konstitutsiya haftaligi” doirasida o‘tkazilgan turli koʻrik-tanlov va sport musobaqalari gʻoliblari ham diplom hamda tashakkurnomalar bilan taqdirlandi.

A very solemn ceremony was organized in Andijan State Medical Institute in connection with the 31st anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan. The National Anthem of the Republic of Uzbekistan was performed at the beginning of the festive event.
S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational work, G. Abduvohidova, the regional representative of the Oliy Majlis for human rights (Ombudsman) in Andijan region, G. Kholmatova, the advisor to the rector for women’s issues, deans of the faculties, crime-prevention inspector, professors and students participated in the event. The speakers at the event congratulated everyone on this day and spoke about the fact that human dignity has become the main factor in the Constitution as well as the attention paid to youth in the field of education.
During the event, talented students performed poems, national songs and dances dedicated to the Motherland and the Constitution. Foreign students also recited the articles of the Constitution. Then A. Abduhalimov, head of the department of youth affairs, spirituality and enlightenment delivered a lecture on the essence of the Constitution.
In addition, the winners of various contests and sports competitions held within the framework of “Constitution Week” were awarded diplomas and letters of thanks.