2-aprel kuni, Andijon shahridagi Hokim sport maktabining sport arenasida “Konstitutsiya meniki, seniki, bizniki! Konstitutsiya o‘zimizniki” shiori ostida targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Doiraning sho‘x sadolari bilan boshlangan tadbirga O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat va turizm vaziri Ozodbek Nazarbekov tashrif buyurib, barcha yoshlarni Referendum jarayonlarida faol ishtirok etishga chaqirdi.
Shundan so‘ng, Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov yangilanayotgan Konstitutsiyamizning mazmun-mohiyati haqida aytib, unda yoshlar, ularning huquq va imkoniyatlariga oid alohida bob ajratilganligini taʼkidladi.
Konsert dasturi shaklida tashkil qilingan ushbu konsert dasturida institutimizning professor-o‘qituvchilari, fakultetlar dekanlari, o‘rinbosarlari, tyutorlar va talabalar faol ishtirok etdilar.

THE CONSTITUTION IS MINE, YOURS, OURS! THE CONSTITUTION IS MINE! – Andijan State Medical Institute
On April 2, a propaganda event under the slogan ” The Constitution is mine, yours, ours! The Constitution is mine ” has been held in the sports arena of the Hokim sports school in Andijan.
Ozodbek Nazarbekov, Minister of Culture of the Republic of Uzbekistan visited the event and called on all young people to participate actively in the Referendum process.
After that, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov spoke about the essence of the renewed Constitution and noted that there is a special chapter dedicated to the youth, their rights and freedoms.
Professors and teachers of the institute, deans of faculties, assistants, tutors and students took an active part in this concert program, organized as a concert program.