MALAKA OSHIRISH KURSI NATIJALARI YUZASIDAN TYUTORLAR ATTESTATSIYADAN O‘TKAZILMOQDA
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta‘lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 12-iyundagi 3/15-52-997-sonli xati hamda Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi direktori R.Xudayberganov tomonidan 2024-yil 12-iyun kuni tasdiqlangan “2024-yil iyun-avgust oylarida to‘g‘ridan to‘g‘ri va masofaviy (onlayn) malaka oshirsh kursiga jalb etilgan tyutorlarning ro‘yxati”ga muvofiq 17-avgust kuni Davolash va Pediatriya fakultetining 4 nafar tyutori  2024-yilning 12-17-avgust kunlari davomida O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta‘lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi tomonidan oliy ta’lim muassasalari tyutorlari uchun tashkil etilgan o‘quv natijalari bo‘yicha attestatsiyadan o‘tkazildi.
Attestatsiya komissiyasi a’zolari tomonidan ularning faoliyati ijobiy baholandi hamda ularning kelgusida faoliyatlarini davom etirishlari mumkinligi to‘g‘risida qaror qabul qilindi.

According to the Letter of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated June 12, 2024 No. 3/15-52-997 and the “List of tutors involved in direct and distance (online) advanced training course in June-August 2024” approved on June 12, 2024 by R.Khudayberganov, Director of the Center for Increasing Social Activity of Students and Pupils, on August 17,2024, certification of 4 tutors of the Faculty of General Medicine and Pediatrics was carried out according to the educational results for tutors of higher education institutions organized by the center for increasing the social activity of students and pupils under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan.
Their activity was positively evaluated by the members of the attestation commission and a decision was made that they can continue their activity in the future.