MAMAZAIR XO‘JAMBERDIYEV TAVALLUDINING 80 YILLIGIGA BAG‘ISHLANGAN TADBIR BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
MAMAZAIR XO‘JAMBERDIYEV TAVALLUDINING 80 YILLIGIGA BAG‘ISHLANGAN TADBIR BO‘LIB O‘TDI
22:28 03.02.2024
Bugun, 3-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot institutida tibbiyot fanlari doktori, professor, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi, “Mehnat shuhrati” ordeni sohibi, NyuYork fanlar akademiyasining haqiqiy aʼzosi, Rossiya ijtimoiy fanlar akademiyasining muxbir aʼzosi, Andijon davlat tibbiyot institutining faxriy rektori Mamazair Axmedovich Xo‘jamberdiyev tavalludining 80 yilligiga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisining birinchi o‘rinbosari Qahramon Sariyev, Oliy Majlis Senatining mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari Tolibjon Madumarov, Andijon viloyati hokimi o‘rinbosari Komiljon Komilov, institut rektori Madaminjon Madazimov boshchiligidagi institut jamoasi ishtirok etdi.
Tadbirda so‘z olganlar ustozning fidokorligi, ilmiy izlanishdan, shogirdlar yetishtirishdan aslo charchamasligini alohida eʼtirof etdilar. O‘quv jarayonlarini rivojlantirish, taʼlim xususan, tibbiy taʼlimga zamonaviy texnologiyalarni jalb qilish orqali yuqori malakali kadrlarni yetkizib berishdagi faolliklari o‘z samarasini berayotganligi taʼkidlandi.
Shuningdek, ustozning ko‘p yillik mehnat faoliyati davomida sog‘liqni saqlash sohasi taraqqiyoti, tibbiy taʼlimning rivojiga ulkan hissa qo‘shib, o‘z yurtiga, oilasiga, jamoasiga, do‘stu yaqinlariga, kasbiga mehri va sadoqati yuksak inson ekanligi, bundan barcha shifokor-pedagoglar, ayniqsa, talaba-yoshlar havas qilsa, ibrat olsa arzigulik rahbar sifatida hurmat va eʼtiborga loyiqligi aytib o‘tildi.

AN EVENT WAS HELD DEDICATED TO THE 80TH ANNIVERSARY OF THE BIRTH OF MAMAZAIR KHODJAMBERDIEV – Andijan State Medical Institute
AN EVENT WAS HELD DEDICATED TO THE 80TH ANNIVERSARY OF THE BIRTH OF MAMAZAIR KHODJAMBERDIEV
22:28 03.02.2024
Today, February 3, an event was held dedicated to the 80th anniversary of the birth of Mamazair Akhmedovich Khojamberdiev, Doctor of Medical Sciences, Professor of Andijan State Medical Institute, Honored Medical Worker of the Republic of Uzbekistan, holder of the Order “Mehnat shuhrati”, Full Member of the New York Academy of Sciences, Corresponding Member of the Russian Academy of Social Sciences, honorary rector of Andijan State Medical Institute.
It was attended by First Deputy Advisor to the President of the Republic of Uzbekistan Kakhramon Sariev, Deputy Chairman of the Senate Committee of the Oliy Majlis on Defense and Security Talibjon Madumarov, Deputy Khakim of the Andijan region Komiljon Komilov, Rector of the Institute Madaminjon Madazimov.
Speakers at the event recognized the dedication of the teacher, his tirelessness in scientific research and teaching students. It was noted that his activities in developing educational processes, training highly qualified personnel through the use of modern technologies in education, especially medical education, are bearing fruits.
In addition, over many years of work, the teacher made a great contribution to the development of healthcare, medical education, and was a man of great love and devotion to his country, family, society, friends, relatives, and profession. It was noted that physician educators deserve respect and attention as leaders, especially students and youth, who should be admired and emulated.