“Ma’rifat maydoni” Respublika ko‘rik-tanlovi chin ma’noda iqtidorlilarni kashf etishda davom etmoqda. Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarda yoshlarning faol ishtirokini ta’minlash, ularning ma’naviyat va ma’rifatga qiziqishlarini yanada oshirish hamda iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yarata olayotgan mazkur tanlov Oliy ta’lim, fan va innovasiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi tomonidan o‘tkazib kelinmoqda.
Andijon davlat tibbiyot institutining yangi o‘quv binosida tanlovning institut bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda barcha fakultetlarning jamoalari ishtirok etib, “Adib hayoti”, “Tezkor savol-javob”, “Adiblar hayoti va ijodidan teatrlashtirilgan kompozitsiya” bo‘yicha o‘zaro bellashdilar.
Yakuniy natijalarga ko‘ra,
1-o‘rinni – Stomatologiya fakultetining “Cho‘lpon izdoshlari”;
2-o‘rinni – Farmatsiya fakultetining “Yosh ma’rifatparvarlar”;
3-o‘rin – Davolash fakultetining “So‘nmas yulduzlar” jamoasi hamda Pediatriya fakultetining “Bobur izdoshlari” jamoasi egalladi.

The “Educational area” Republican Competition continues to discover truly talented people. This competition provides an opportunity to ensure the active participation of young people in the reforms being implemented in our country, further increase their interest in spirituality and enlightenment and demonstrate their talents. It was held by the Center for Increasing the Social Activity of Students and Pupils under the Ministry of Higher Education, Science and Innovations.
The Institutional phase of the competition was held in the new academic building of Andijan State Medical Institute. Teams from all faculties participated there and competed in the “Life of a Writer”, “Quick Question and Answer” and “Theatrical Composition from the Life and Work of Writers” stages.
The 1st place was taken by “Cholpon Followers” of the Dentistry Faculty;
The 2nd place was taken by “Young Enlighteners” team of the Pharmaceutical Faculty;
The 3rd place was taken by the “Undying Stars” team of the Therapeutic Faculty and the “Followers of Bobur” team of the Pediatric Faculty.