MAS’ULLAR VA TALABALAR UCHRASHUVI BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 12-dekabr kuni Davolash fakulteti 2-bosqich talabalari ishtirokida davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Xolmatova, institut Profilaktika katta inspektori J.Xo‘jayev, fakultet dekan o‘rinbosarlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida odob-axloq qoidalariga rioya qilish yuzasidan tushuntirish ishlari olib borildi. Darslarga o‘z vaqtida qatnashish va fanlarni yaxshi o‘zlashtirish muhimligi aytib o‘tildi.
Shuningdek, bo‘sh vaqtlarini mazmunli taskil etish, xorijiy tillarni o‘rganish yuzasidan tavsiyalar berildi. Profilaktika inspektori tomonidan yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olish, internet ijtimoiy tarmoqlaridagi turli firibgarlarga aldanib qolmaslik haqida tushuntirish berildi.

Today, on December 12, a roundtable discussion was held with the participation of 2nd course students of Therapeutic Faculty. S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational work, G. Kholmatova, adviser to the rector for women’s affairs , J. Khojayev, senior inspector of the institute for crimes prevention, assistants of deans of the faculty took part at the meeting.
Explanatory work was carried out on the following the rules of etiquette during the event. The importance of attending classes on time and mastering subjects well was mentioned.
Recommendations were also made regarding the meaningful organization of free time and learning foreign languages. Crimes prevention inspector gave an explanation about prevention of crime and offenses among young people, not to be deceived by various fraudsters on Internet social networks.