NAVBATDAGI ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI 2022-2023-O‘QUV YILIGA TAYYORGARLIK JARAYONLARIGA BAG‘ISHLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
NAVBATDAGI ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI 2022-2023-O‘QUV YILIGA TAYYORGARLIK JARAYONLARIGA BAG‘ISHLANDI
15:19 24.08.2022
Unda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, dekanlar, bo‘lim boshliqlari va kafedra mudirlari ishtirok etdi.
Dastavval Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinovning “Andijon davlat tibbiyot institutida O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining 31 yilligiga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish bo‘yicha olib borilgan ishlar” hamda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonovning “Andijon davlat tibbiyot institutini 2022-2023-o‘quv yiliga tayyorgarlik bo‘yicha hisoboti” tinglandi. Unda O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligi arafasida o‘tkazilgan tadbirlar, institutda yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik, o‘quv xonalarining holati, Farmatsiya fakultetining ochilishi kabi mavzularga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Yig‘ilish so‘nggida institut rektori ichki tartib-qoidalarga amal qilish, korrupsion holatlarga yo‘l qo‘ymaslik, bu borada profilaktik tadbirlarni yanada kuchaytirish borasida ham ta’kidlab o‘tdi.

THE NEXT SCIENTIFIC COUNCIL MEETING WAS DEDICATED TO THE PROCESSES OF PREPARATION FOR THE ACADEMIC YEAR 2022-2023 – Andijan State Medical Institute
THE NEXT SCIENTIFIC COUNCIL MEETING WAS DEDICATED TO THE PROCESSES OF PREPARATION FOR THE ACADEMIC YEAR 2022-2023
15:19 24.08.2022
The Rector of the institute M. Madazimov, vice-rectors, deans, heads of departments took part in the meting.
First vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs S. Salohiddinov made a report on “Works carried out on preparation and holding of the 31st anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan at Andijan State Medical Institute” and vice-rector for academic affairs B. Abdullajanov also made a speech on “Preparations of Andijan State Medical Institute for the academic year 2022-2023 “. Such issues as the events held on the eve of the independence of the Republic of Uzbekistan, preparations for the new academic year at the institute, the condition of the classrooms, and the opening of the Faculty of Pharmacy were discussed.
At the end of the meeting, the rector of the institute emphasized the importance of following internal procedures, avoiding corrupt situations, and strengthening preventive measures in this regard.