NAVBATDAGI ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI PREZIDENT RAISLIGIDA SPORT TA’LIMINI YAXSHILASH, IQTIDORLI SPORTCHILARNI SARALASH VA ULARNING ZAXIRASINI YARATISH HAMDA MURABBIYLARNI TAYYORLASH BO‘YICHA USTUVOR VAZIFALAR YUZASIDAN O‘TKAZILGAN VIDEOSELEKTOR YIG‘ILISHIGA BAG‘ISHLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
NAVBATDAGI ILMIY KENGASH YIG‘ILISHI PREZIDENT RAISLIGIDA SPORT TA’LIMINI YAXSHILASH, IQTIDORLI SPORTCHILARNI SARALASH VA ULARNING ZAXIRASINI YARATISH HAMDA MURABBIYLARNI TAYYORLASH BO‘YICHA USTUVOR VAZIFALAR YUZASIDAN O‘TKAZILGAN VIDEOSELEKTOR YIG‘ILISHIGA BAG‘ISHLANDI
15:38 26.05.2022
Ilmiy kengash yig‘ilishida institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, fakultet dekanlari, bo‘lim boshliqlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Yig‘ilish avvalida may oyi davomida mehnat faoliyati davomida samarali ish olib borgan kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar, olimpiada va tanlovlarda munosib o‘rinlarni qo‘lga kiritgan talabalar taqdirlandi.  Shuningdek, 46 yil davomida Andijon davlat tibbiyot institutida samarali faoliyat olib borgan bosh hisobchi Bahromjon Nurdinovni nafaqaga kuzatish marosimi ham o‘tkazildi.
Shundan so‘ng kun tartibidagi masalalar ko‘rib chiqildi. Dastavval Prezident raisligida sport ta’limini yaxshilash, iqtidorli sportchilarni saralash va ularning zaxirasini yaratish hamda murabbiylarni tayyorlash bo‘yicha ustuvor vazifalar yuzasidan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida belgilab berilgan vazifalar, institutda sport tadbirlarini rivojlantirish, talabalarni turli sport to‘garaklariga jalb etish haqida topshiriqlar, fikr-mulohazalar bildirildi.
O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligining 88-sonli buyrug‘iga asosan tibbiyot tizimidagi barcha korxona-tashkilotlar, oliy va o‘rta maxsus ta’lim muassasalarida faoliyat yuritayotgan xodimlar va talabalarning “Odob-ahloq qoidalari” qayta ishlab chiqildi va tasdiqlash uchun Kengashga kiritildi va tasdiqlandi.
Shuningdek, Ilmiy kengash yig‘ilishi davomida professor-o‘qituvchilar tomonidan ilmiy maqolalar chiqarish, malaka oshirish borasida ham kerakli topshiriqlar berildi.

THE NEXT MEETING OF THE ACADEMIC COUNCIL DEDICATED TO THE REVIEW OF THE MEETING HELD UNDER THE PRESIDENT’S CHAIRMANSHIP FOCUSED ON IMPROVEMENT OF SPORTS, THE SORTING OF TALENTED ATHLETES AND THEIR RESERVE AND THE PRIORITIES FOR TRAINING COACHES – Andijan State Medical Institute
THE NEXT MEETING OF THE ACADEMIC COUNCIL DEDICATED TO THE REVIEW OF THE MEETING HELD UNDER THE PRESIDENT’S CHAIRMANSHIP FOCUSED ON IMPROVEMENT OF SPORTS, THE SORTING OF TALENTED ATHLETES AND THEIR RESERVE AND THE PRIORITIES FOR TRAINING COACHES
15:38 26.05.2022
The meeting of the Academic Council was attended by the rector of the institute M. Madazimov, vice-rectors, the deans of faculties, heads of departments, teachers and professors.
At the beginning of the meeting, the heads of departments and professors who have worked effectively during the month of May were awarded, as well as students who won worthy places in the Olympiads and competitions. A retirement ceremony of Bahromjon Nurdinov, chief accountant of Andijan State Medical Institute, who has been working effectively for 46 years, has been held.
Then the issues on the agenda were considered.
First of all, the tasks set by the President in the video conference on improving sports education, selection and reserve of talented athletes and training of coaches, development of sports events at the institute, involvement of students in various sports clubs were considered and assignments, opinions were expressed.
In accordance with the order of the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan No. 88, “The Rules of Ethics” for all organizations in the medical system, employees and students of higher and secondary special education institutions was revised and approved by the Council.
During the meeting of the Academic Council, professors and teachers were given the necessary instructions to publish scientific articles and improve their skills.