Andijon davlat tibbiyot instituti oliy taʼlim muassasasi kengashining navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi. Unda institutda Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 29 yilligiga tayyorgarlik, noyabr oyida oʻtkazilgan tadbirlar va korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha amalga oshirilgan ishlar hisoboti koʻrib chiqildi.
Shuningdek, tayanch doktoranturaga kirgan va muddatida himoyaga chiqmagan tayanch doktorantlarni kafedralar kesimida muhokamasi, Xalqaro aloqalar boʻlimining 2020-2021-oʻquv yili faoliyatida amalga oshirilgan ishlar hisoboti tinglandi hamda xorijiy ilmiy maqolalarni nashrga tayyorlash boʻyicha mutaxassislar tomonidan professor-o’qituvchilarga tavsiyalar berildi.

THE NEXT COUNCIL MEETING WAS DEDICATED TO PREPARATION FOR THE 29TH ANNIVERSARY OF OUR CONSTITUTION – Andijan State Medical Institute
THE NEXT COUNCIL MEETING WAS DEDICATED TO PREPARATION FOR THE 29TH ANNIVERSARY OF OUR CONSTITUTION
22:17 25.11.2021
NAVBATDAGI KENGASH YIGʻILISHI BOSH QOMUSIMIZNING 29 YILLIGIGA TAYYORGARLIK BORASIDAGI ISHLARGA BAGʻISHLANDI
A regular meeting of the Council of Higher Education Institutions of Andijan State Medical Institute was held. During the meeting, the report on the preparations for the 29th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, the activities carried out in November and the work done to combat corruption were considered.
In addition, the doctoral students who were enrolled to the basic doctoral program and could’t defend it in time, the report on the work of the Department of International Relations in the academic year 2020-2021 were controlled and discussed and recommendations for the preparation of foreign scientific articles for publication were given to professors and teachers.