NAVBATDAN TASHQARI ILMIY KENGASH YIGʻILISHI ANʼANAVIY SHAKLDA DAVOM ETADIGAN OʻQISHGA TAYYORGARLIK XUSUSIDA OʻTKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
NAVBATDAN TASHQARI ILMIY KENGASH YIGʻILISHI ANʼANAVIY SHAKLDA DAVOM ETADIGAN OʻQISHGA TAYYORGARLIK XUSUSIDA OʻTKAZILDI
19:27 04.02.2022
Yigʻilishda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, fakultet dekanlari, uning oʻrinbosarlari, professor-oʻqituvchilar ishtirok etdi.
Yigʻilish avvalida joriy yilning 7-fevraldan boshlanadigan oʻquv jarayoniga tayyorgarlik, muassasada karantin qoidalariga qatʼiy amal qilish borasida soʻz yuritildi.
Shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Davlat oliy taʼlim muassasalarining akademik va tashkiliy-boshqaruv mustaqilligini taʼminlash boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi hamda “Davlat oliy taʼlim muassasalariga moliyaviy mustaqillik berish chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi Qarorida belgilab berilgan vazifalar yuzasidan institutimizda amalga oshirilishi lozim boʻlgan ishlar, Yangi Oʻzbekistonning 2022-2026-yillarga moʻljallangan taraqqiyot strategiyasida belgilangan maqsadlar, kafedralardagi toʻgaraklar faoliyatini yanada shakllantirish, professor-oʻqituvchilarning ilmiy ishlar himoyasini koʻpaytirish, darslarda talabalarning faolligi oshirish borasida taʼkidlab oʻtildi. Shuningdek, mavzu borasida masʼul mutaxassislarga topshiriqlar berildi.

THE EXTRAORDINARY MEETING OF THE SCIENTIFIC COUNCIL OF THE INSTITUTE WAS HELD DEDICATED TO THE RETURN TO THE TRADITIONAL FORM OF STUDY
19:27 04.02.2022
The meeting was attended by the rector of the institute M.Madazimov, pro-rectors, deans of faculties, their deputies, professors and teachers.
At the beginning of the meeting, it was about the start of training in the traditional form from 7th February in compliance with quarantine requirements.
During the meeting, such topics were discussed as the implementation of the tasks noted in the development strategy of New Uzbekistan for 2022-2026, as well as the work at our institute, scheduled in accordance with the Decrees of the President of the Republic of Uzbekistan “On additional measures to ensure the academic and organizational and managerial independence of the State Higher Educational institutions” and “On measures to grant financial independence to State higher educational institutions”