Bugun, 27-noyabr kuni Andijon davlat institutida 2024-yil uchun oliy ta’limdan keyingi ta’lim tayanch doktorantura (PhD), mustaqil izlanuvchi (DSc, PhD) hujjat topshirgan nomzodlarga kirish imtihoni bo‘lib o‘tdi.
Bugungi kirish imtihonida Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor hamda komissiyasi a’zolari, institut Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi xodimlari ishtirok etib, kuzatib bordi. Imtihon jarayonlari to‘g‘ridan to‘g‘ri translyatsiya orqali adolatli, shaffof tarzda o‘tkazildi. Unda tayanch doktorantura (PhD) 4 ta mutaxassislik bo‘yicha jami 6 nafar, mustaqil izlanuvchilikka (PhD) 4 ta mutaxassislik bo‘yicha 7 nafar talabgorlar imtihon topshirdi.
Shuningdek, mustaqil izlanuvchilikka (DSc) 2 ta mutaxassislik bo‘yicha 2 nafar nomzod suhbatdan o‘tkazildi.

Today, on November 27, Andijan State Institute held an entrance exam for candidates who applied for post-secondary education basic doctoral studies (PhD), independent research (DSc, PhD) for 2024.
Today’s entrance exam was attended and monitored by the vice-rector and members of the commission for scientific affairs and innovations, the staff of the anti-corruption and compliance control system management department of the institute. The examination process was conducted in a fair and transparent manner through live broadcasting. A total of 6 applicants for basic doctoral studies (PhD) in 4 specialties and 7 applicants for independent research (PhD) in 4 specialties took the exam.