OMAD SIZGA, ILK QALDIRG’OCHLAR!!! – Andijon davlat tibbiyot instituti
O‘zbekiston Respublikasida oliy ta’limni tizimli isloh qilishning ustuvor yo‘nalishlarini belgilash, zamonaviy bilim va yuksak ma’naviy-axloqiy fazilatlarga ega, mustaqil fikrlaydigan yuqori malakali kadrlar tayyorlash jarayonini sifat jihatidan yangi bosqichga ko‘tarish, oliy ta’limni modernizatsiya qilish, ilg‘or ta’lim texnologiyalariga asoslangan holda ijtimoiy soha va iqtisodiyot tarmoqlarini rivojlantirish maqsadiga qaratilgan Prezidentimizning 2019-yildagi PF 5847- sonli farmoyishiga binoan Andijon davlat tibbiyot institutida ham Dog’iston davlat tibbiyot universiteti bilan hamkorlikda 3+2 stomatologiya yo’nalishi bo’yicha qo’shma ta’lim dasturi shartnomasi imzolangan.
Unga ko’ra, 2019-yil ilk bor talabalikka  qabul qilingan yoshlar hozirda 3-kursni muvaffaqiyatli yakunlab, 4-5-kursni davom ettirish uchun Dog’iston davlat tibbiyot universitetiga jo’nab ketdilar. Talabalarimiz u yerda munosib kutib olindi. Ularga barcha shart-sharoitlar yaratish va ta’lim jarayonlarini sifatli amalga oshirishda har ikki oliy ta’lim muassasalari hamkorlikda faoliyat olib bormoqdalar.

Determining the priorities of the systematic reform of higher education in the Republic of Uzbekistan, raising the process of training highly qualified personnel with modern knowledge and high moral and ethical qualities to a new level in terms of quality, modernization of higher education , in accordance with the order of the President № 5847 dated 2019 aimed at the development of the social sphere and economic sectors based on advanced educational technologies, Andijan State Medical Institute in cooperation with the Dagestan State Medical University was signed an agreemento n a joint educational program in dentistry 3 + 2.
According to him, the young people who were accepted as students for the first time in 2019 have now successfully completed the 3rd course and went to the Dagestan State Medical University to study in the 4th and 5th years. Our students were well welcomed there. Both higher education institutions are working in cooperation to create all conditions for them and quality implementation of educational processes.